Walizka z osprzętem X-Line firmy Bosch otrzymała jesienią dwie prestiżowe nagrody: Niemiecką Nagrodę dla Najlepszych Opakowań 2007 oraz nagrodę specjalną Swiss Star za oryginalne wzornictwo, przyznawaną przez Szwajcarski Instytut Opakowań SVI w Bernie.

X-Line to różne zestawy osprzętu do elektronarzędzi, dopasowane do potrzeb majsterkowiczów. Bosch poleca zestaw osprzętowy X-Line jako prezent pod choinkę, który przyda się w każdym domu. Atrakcyjnie zaprojektowane, stabilne i wytrzymałe walizki z osprzętem X-Line firmy Bosch zawierają wszystko, czego potrzeba do wykonania drobnych napraw domowych. Wbudowane okienko zapewnia szybki podgląd zawartości: wierteł do drewna, metalu, tworzyw sztucznych oraz końcówek wkręcających do najróżniejszych typów śrub. Kompaktowy sposób rozmieszczenia narzędzi wprowadza porządek i oszczędza miejsce przy przechowywaniu osprzętu. Wszystkie elementy osprzętu w zestawie są dodatkowo wymienione na tylnej ściance walizki.

Niemiecka Nagroda dla Najlepszych Opakowań, którą otrzymał zestaw osprzętowy X-Line, uwzględnia wszystkie aspekty innowacyjnych projektów opakowań, zarówno aspekty techniczne, jak i wzornictwo, aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Niezależne jury złożone z najwyższej klasy specjalistów wybiera laureatów według obowiązkowych kryteriów oceny. Nagrody przyznano w sumie 21 opakowaniom, w pięciu kategoriach, od opakowań detalicznych do opakowań transportowych. Bosch był oceniany w kategorii opakowań detalicznych (klasyczne opakowania podstawowe). W tegorocznej edycji do nagrody zgłoszono ok. 300 opakowań.

Walizki z osprzętem X-Line firmy Bosch otrzymały również nagrodę specjalną Swiss Star za oryginalne wzornictwo. Nagroda Swiss Star jest już od 50 lat przyznawana przez Szwajcarski Instytut Opakowań SVI w Bernie. Jest to jedno z najbardziej cenionych wyróżnień w branży opakowaniowej. Do tegorocznej, 38. edycji nadesłano w sumie 34 zgłoszenia, które po raz kolejny reprezentowały szeroki przekrój branży.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 260 tys. pracowników, wyniosły w 2006 roku 43,7 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern skupiający fabryki i dysponujący sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną oraz serwisową, posiadający ok. 300 spółek zależnych i 13 tys. zakładów serwisowych w ponad 140 krajach świata.


Źródło: ''