Typowanie EKO-HITów i EKO-KICZów rozpoczęte!

Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo
Ruszyła II edycja konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo. Celem Konkursu jest propagowanie proekologicznych zachowań przedsiębiorców oraz wskazywanie negatywnych, niekorzystnych dla środowiska przykładów ich działań. Organizatorzy konkursu zapraszają do typowania i zgłaszania do konkursu firm prezentujących zarówno te pozytywne jak i negatywne wzorce.

Przedmiotem Konkursu mogą być produkty, usługi lub wydarzenia. Typowanie odbywa się w dwóch kategoriach: EKO-HIT oraz EKO-KICZ. Przykładem EKO-HITu może być produkt wykonany z surowców wtórnych, opakowany w jak najmniejszą ilość opakowań, w opakowaniu biodegradowalnym bądź przydatnym do recyklingu. EKO-HITem może być także akcja ekologiczna wśród konsumentów czy też pracowników danej firmy. EKO-KICZ to zupełne przeciwieństwo – czyli akcja, wydarzenie generujące duże ilości odpadów, produkt nadmiernie opakowany, wykorzystujący nadmiernie ograniczone surowce naturalne.

Zwycięzcę w Kategorii EKO- HIT wybiera Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą autorytety świata nauki i biznesu związane z ekologią. Firmę w kategorii EKO-KICZ wybierają internauci.

Finał Konkursu będzie miał miejsce podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w pierwszym dniu IV edycji Konferencji Logistyka Odzysku, 9 kwietnia 2014 r. w Warszawie.

I edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów. Patronem medialnym wydarzenia była m.in. TVP Wrocław. Organizatorzy konkursu liczą iż II edycja Konkursu spotka się z równie dużym zaciekawieniem.

www.efektywnysurowcowo.pl |www.fb.com/efektywnysurowcowo

Organizator konkursu: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A., ul. Modlińska 129, 03-186 Warszawa, www.ekocykl.org

EKO-HIT