Wraz z uroczystym otwarciem nowej maszyny MP5 do produkcji papierów opakowaniowych w Zakładzie Papierniczym w Ostrołęce 23 maja 2013 r., Stora Enso wzmacnia swoją pozycję globalnego lidera w inspirowaniu nowych sposobów myślenia o papierze, biomateriałach, produktach drzewnych i przemyśle opakowaniowym oraz kontynuuje misję projektowania przyszłości na nowo dzięki opakowaniom odnawialnym.

Przyszłość należy do opakowań odnawialnych
MP5 w Stora EnsoNowa maszyna MP5 produkuje wysokojakościowe, lekkie i w 100% odnawialne papiery opakowaniowe z włókien wtórnych, łącząc wysoką jakość i korzyści finansowe dla klientów ze znaczącym ograniczeniem wpływu na środowisko naturalne. Tym samym firma realizuje swój podstawowy cel: troskę o dobro ludzi i całej planety.

Stora Enso: globalna firma, globalna odpowiedzialność
MP5 w Stora EnsoStora Enso Group zatrudnia ok. 28 tys. pracowników w ponad 35 krajach świata i jest spółką notowaną na giełdzie w Helsinkach i Sztokholmie. Republika Finlandii jest jednym z największych udziałowców Stora Enso, co gwarantuje wysokie standardy oraz odpowiedzialne działania biznesowe firmy. Do klientów Stora Enso należą wydawcy, drukarnie i dostawcy papieru, a także przemysł opakowaniowy, stolarski i budowlany.
Globalna odpowiedzialność, w tym odpowiedzialność ekonomiczna, społeczna i ekologiczna, to filary, na których opiera się podejście Stora Enso do każdego aspektu działań biznesowych. Firma została umieszczona w rankingu World’s Most Ethical Companies 2013, publikowanym przez Instytut Ethisphere. Lista obejmuje firmy będące światowymi liderami w zakresie etyki, zgodności działań i odpowiedzialności społecznej. Stora Enso została doceniona po raz szósty z rzędu i jest jedyną skandynawską firmą, która znalazła się w tegorocznej edycji rankingu.

Stora Enso w Polsce

MP5 w Stora EnsoStora Enso jest liderem w produkcji opakowań odnawialnych na obszarze wzrastających rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Firma posiada w Polsce cztery zakłady: w Ostrołęce, w Łodzi, Tychach i Mosinie. Wachlarz produktów i usług obejmuje szeroki wybór rozwiązań i materiałów opakowaniowych, w tym papiery opakowaniowe, tekturę falistą o dowolnym typie fali, różnorodne pudła i worki papierowe, a także projektowanie opakowań i wysokojakościowe nadruki.

Firma posiada następujące certyfikaty:
ISO 9001 – system zarządzania jakością
ISO 14001 – system zarządzania środowiskiem
OHSAS 18001 – system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
FSC CoC and PEFC CoC – system śledzenia pochodzenia surowca drzewnego
ISO 22 000 – system zarządzania bezpieczeństwem żywności (dla tektury falistej i opakowań kaszerowanych)

MP5 w Stora Enso100% odnawialnych rozwiązań
Jako, że produkcja Stora Enso w Polsce opiera się na włóknach wtórnych, spółka stworzyła w kraju rozległą sieć pozyskiwania makulatury, obejmującą 20 punktów zbiórki i sortowni zlokalizowanych na terenie największych polskich miast. Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu jest liderem w zakresie rozwijania właściwego podejścia do zarządzania odpadami i materiałami odnawialnymi w Polsce.