Najmniejsze wymiary montażowe, prędkość i wysoka precyzja aplikacji kleju topliwego w całym okresie użytkowania - to wszystko sprawia, że nowa głowica aplikacyjna Robatech jest małym klejnotem. SpeedStar Compact posiada wszystkie pozytywne cechy wymagane dla przemysłu opakowaniowego, przetwórczego i graficznego.

speedstar compactDostępna od marca 2020 roku nowa głowica aplikująca SpeedStar Compact jest jedną z najszybszych i najbardziej kompaktowych głowic aplikacyjnych na rynku do precyzyjnych aplikacji kleju topliwego. Dzięki możliwości przełączania do 800 cykli na sekundę umożliwia ona bardzo małe nakładanie kleju w postaci kulek i kropek dla szczególnie wymagających i czystych aplikacji przy dużych prędkościach produkcyjnych. Robatech posiada automatyczną regulację skoku, która zapewnia, że elektromechaniczna głowica aplikująca jest w stanie utrzymać precyzję aplikacji kleju przez cały okres użytkowania, wynoszący około 500 milionów cykli roboczych. Ręczne przestawienie nie jest już konieczne, a przerwy związane z konserwacją są zredukowane.

Najmniejsze wymiary montażowe i wysoka klasa ochrony

SpeedStar Compact ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. W porównaniu do swojego poprzednika SpeedStar Diamond, nowa głowica elektryczna została zoptymalizowana technicznie pod względem sprzętowym, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała. Dzięki odłączeniu jednostki elektronicznej od głowicy SpeedStar Compact jest również o 46 mm mniejsza. Poprzez nową konstrukcję firma Robatech bierze pod uwagę ograniczoną przestrzeń dostępną w branży. Oszczędzająca miejsce integracja z systemami i całymi maszynami staje się możliwa dla klientów. Wyższy stopień ochrony IP55 pozwala na lepsze wykorzystanie w obszarach wilgotnych. SpeedStar Compact jest już teraz dostępna w wersji jedno- i wieloelementowej w wersji krótkiej lub długiej.

 

Grupa Robatech z siedzibą główną w szwajcarskiej miejscowości Muri (Aargau) jest wiodącym na świecie producentem innowacyjnych i długotrwałych rozwiązań do nanoszenia klejów przemysłowych, stosowanych na gorąco oraz na zimno. Od 1975 roku Robatech produkuje i dostarcza wysokiej jakości systemy sterowania, głowice nanoszące oraz urządzenia do topienia i dozowania klejów. Przedstawiciele Robatech z 80 krajów doradzają klientom z najróżniejszych branż i opiekują się nimi. Chętnie odpowiedzą na każde pytanie i pomogą załatwić każdą sprawę z zakresu nanoszenia kleju i optymalizacji procesów klejenia.

www.robatech.com

Dane kontaktowe

Kevin Ahlers, kierownik działu marketing, marketing-pl@robatech.ch

Lub proszę skontaktować się z lokalnym przedstawicielem prasowym w firmie Robatech.