Koncern Stora Enso , jeden z największych na świecie producentów papieru, poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty nowego rodzaju papieru pokryciowego, stworzonego przy ścisłej współpracy z firmami specjalizującymi się w wytwarzaniu i przetwórstwie pudełek i opakowań z tektury falistej.

Stora Enso wprowadza LumiLiner – nowy, wytrzymały papier pokryciowy, przeznaczony dla producentów pudełek i opakowań
LumiLiner, bo tak brzmi jego nazwa, charakteryzuje się gramaturą 90 g/m2 i łączy w sobie miękkość typową dla papierów niskogramaturowych z pulchnością i odpornością na rozdarcia, jakie cechują papiery o wyższych gramaturach.LumiLiner to biały, jednostronnie powlekany papier, produkowany w zakładach Stora Enso w niemieckim Uetersen. Odznacza się wyjątkową płaskością, gładkością i zrównoważonym przyjmowaniem farb. Ta ostatnia cecha sprawia, że można na niego nanosić wysublimowane grafiki, często stosowane w zadruku tektury falistej realizowanym w technikach offsetowej czy fleksograficznej. LumiLiner sprawdza się także przy wstępnym zadrukowywaniu tektur falistych w obu powyższych technikach. Papier ten cechuje ponadto wysoka nieprzezroczystość, nie zawiera on żadnych optycznych wybielaczy i spełnia wszelkie wymogi niezbędne dla produkcji opakowań do żywności.

Jedną ze specjalnych cech papieru LumiLiner jest jego spodnia powierzchnia, przystosowana do wydajnej aplikacji klejów i zapewniająca szybkie ich schnięcie, znacznie usprawniając proces automatycznej laminacji. Jednocześnie chroni on przed wnikaniem kleju w podłoże, gwarantując odpowiednią płaskość finalnego wyrobu.
LumiLiner jest dostępny zarówno w zwojach (o szerokości powszechnie stosowanej w branży przetwórstwa i obróbki opakowań) jak i w arkuszach. Jego bezpłatne próbki można otrzymać wysyłając zgłoszenie na adres e-mailowy: specialtypapers@storaenso.com.

Dodatkowe informacje na temat produktów Stora Enso:
Stora Enso Polska Sp. z o.o.
Ul. Fabryczna 5, 00-446 Warszawa
Tel. 0-22 501 11 20
Fax 0-22 501 11 21
E-mail: Ewa.Kubicka@storaenso.com
http://www.storaenso.com
Opracowanie merytoryczne informacji (na podstawie informacji Stora Enso):PAI
Źródło: ''