StraPack Corporation to producent wysokiej jakości, nowoczesnych maszyn bandujących - spinających taśmami z tworzyw sztucznych. Jego siedziba mieści się w Tokio, a fabryki zlokalizowane są w Japonii, Tajlandii oraz USA. W tej ostatniej lokalizacji posiada on również swoje oddziały. W Europie sprzedaż maszyn odbywa się poprzez dystrybutorów, wśród których na terenie Europy Środkowej prężnie działa w tym kierunku firma ScanPack S.J.

StraPack F-18FB - najszybsza automatyczna maszyna spinająca

Maszyny bandujące - spinające StraPack charakteryzują się przede wszystkim przejrzystą, kompaktową budową oraz łatwą obsługą. Są one bardzo wysokiej jakości, co zawdzięczają stali, z której są wykonane oraz ograniczeniu ilości elementów z tworzyw sztucznych. Ponadto produkcja urządzeń objęta jest zaostrzonym systemem kontroli jakości. 

StraPack to producent, który kładzie duży nacisk na rozwój i badania doświadczalne. Jego działania mają na celu zminimalizowanie przestojów, redukcję zużycia taśmy spinającej oraz uzyskanie niższych kosztów serwisowania. 

Jednym z wyróżniających się modeli z oferty powyższego producenta jest najszybsza na świecie japońska maszyna F-18FB, określana też jako "Gepard" - automatyczna ramowa wiązarka do spinania paczek o różnych wielkościach. Najmniejsze możliwe pakiety, które można spinać przy użyciu tego modelu mogą mieć wymiary 100x150x50 mm (szer. x dł. x wys.).

"Gepard" jest w stanie wykonać - bez utraty siły uciągu - do 80 spięć na minutę, a programowalny panel sterujący pozwala na dostosowanie parametrów do swoich indywidualnych potrzeb. Spinanie odbywa się za pomocą zgrzewu termicznego przy zastosowaniu taśmy polipropylenowej (PP).

Model F-18FB jest wyposażony w bezpośredni, bezpaskowy napęd silnikiem prądu stałego. Jest bardzo ekonomiczny i cichy. Porównując go z modelem RQ-8A, pracując zużywa on o 50% mniej energii, a hałas nie przekracza 77,8 dB (dla porównania RQ-8A emituje hałas na poziomie 82,8 dB).

Rama ma wymiar 650x500 mm (szer. x wys.), a stół roboczy regulować można w zakresie od 806 do 911 mm.

"Gepard" wyposażony jest w wysuwany, wewnętrzny trzymak rolki taśmy, a dostęp do toru prowadzenia taśmy nie wymaga użycia narzędzi. Zabudowane przenośniki pozwalają na łatwą integrację z istniejącymi liniami.

Dodatkowymi funkcjami wiązarki F-18FB jest automatyczna opcja samokorekcji w przypadku błędu, kontrolowane elektronicznie odwijanie taśmy czy też funkcja usuwania pozostałości taśmy po skończeniu się rolki.

Inne zaawansowane opcje, o których warto wspomnieć w tym miejscu to anty-jam (zapobieganie zagnieceniu taśmy), automatyczne ładowanie taśmy w ramę oraz do magazynka, szybkonagrzewająca się grzałka (25 sek.) oraz płynnie i elektronicznie kontrolowana siła uciągu taśmy.

 

Zobacz film

 

W Polsce dystrybutorem japońskich maszyn StraPack jest ScanPackwieloletni dostawca maszyn pakujących oraz materiałów opakowaniowych. W swej ofercie wśród wiązarek, oprócz prezentowanego modelu F-18FB, posiada on jeszcze takie modele, jak: RQ-8000, RQ-8, RQ-7000 czy JK-5000.

 

Zobacz wiązarki w ofercie ScanPack