Rosnący popyt na świeże mięso w sklepach samoobsługowych w Europie Wschodniej znajduje odzwierciedlenie w zwiększonym zapotrzebowaniu na tacki RPC do pakowania mięsa w atmosferze zmodyfikowanej (MAP).

Tacki do pakowania mięsa w atmosferze zmodyfikowanej coraz popularniejsze

Podobnie jak w Europie Zachodniej, motorem popularności samoobsługi i swobody wyboru jest rosnąca dominacja sieci detalicznych, które wolą oferować pakowane mięso zawsze zajętym konsumentom ceniącym sobie szybkość i wygodę takich rozwiązań. Zarazem rozwój scentralizowanej produkcji i pakowania w tym regionie wymaga trwałych opakowań oferujących wydłużony okres przydatności do spożycia.

Przez wiele lat działające w Niemczech przedsiębiorstwo RPC Bebo Plastik cieszyło się dużym popytem na tacki do pakowania mięsa w technologii MAP. Zdolność RPC do zapewnienia lokalnej obsługi klientom w Europie Wschodniej rozwinęła się jeszcze bardziej w 2006 r. po zakupie przedsiębiorstwa 4 You Sigal, którego oferta obejmowała szeroki asortyment opakowań MAP. Zakłady te są teraz zintegrowane z przedsiębiorstwem RPC Bebo Polska, gdzie maja doskonałe warunki, aby obsługiwać rosnący rynek świeżego mięsa w regionie.

Technologia MAP uważana jest za optymalne rozwiązanie do pakowania produktów mięsnych, ponieważ zapewnia wysoka barierowość, łatwość użycia i doskonałą prezentację na polce. Opakowania MAP produkowane są przez RPC ze specjalnej mieszanki polipropylenu, która oferuje znakomitą przejrzystość i odporność na uderzenia w niskich temperaturach. Tacki dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów odpowiednich do większości zastosowań.

Dzięki umowom z określonymi dostawcami RPC Bebo może zaoferować klientom kompleksową obsługę w zakresie pakowania mięsa w atmosferze zmodyfikowanej, obejmującą produkcje tacek, folii zamykającej i podkładek absorpcyjnych do tacek, a ponadto firma nawiązała stałą współpracę z wiodącymi dostawcami w celu świadczenia dodatkowych usług, takich jak napełnianie gazem opakowań z wyrobami mięsnymi lub zgrzewanie opakowań foliowych.

Źródło: RPC
Źródło: ''