Taśma polipropylenowa to produkt stosowany do zabezpieczania, spinania i stabilizowania towaru na czas jego magazynowania i transportu. Na rynku dostępne są różnorodne modele, które są odpowiednie zarówno do ręcznego, jak i maszynowego pakowania. Czym charakteryzują się oraz gdzie znajdą zastosowanie taśmy polipropylenowe?

taśmy polipropylenowe

Taśmy polipropylenowe – trwałe i skuteczne zabezpieczanie towaru

Taśmy polipropylenowe są przydatne w każdym przedsiębiorstwie, zajmującym się magazynowaniem i dostawą różnego rodzaju towarów. Umożliwiają skuteczne ustabilizowanie i spięcie wybranych elementów, starannie zabezpieczając je w okresie przechowywania i transportu. Chcąc uzyskać optymalną trwałość, wpływającą na możliwość zachowania niezbędnej ciągłości produkcji, warto sięgnąć po produkty renomowanej firmy Sekisui Jushi – taśmy polipropylenowe SEKISTRAP.

Wyroby tej marki charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Zawartość do 98% czystego granulatu sprawia, że są one użyteczne zarówno w dodatnich, jak i ujemnych temperaturach, nie tracąc swoich właściwości w trudniejszych warunkach. Cechują się wyjątkowo niską szablistością, zrównoważoną szerokością i grubością, wysokiej jakości moletem oraz gładkimi krawędziami. Taśma polipropylenowa SEKISTRAP wykazuje się także dobrą zgrzewalnością, nie pyli w trakcie maszynowego spinania, a zarazem posiada optymalną elastyczność, dzięki której pozostaje odpowiednio naciągnięta przez długi czas.

Rodzaje taśm polipropylenowych SEKISTRAP

Poszczególne taśmy polipropylenowe SEKISTRAP wykazują nieco odmienne właściwości, dzięki którym można łatwo dostosować je do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Jeśli będą one użytkowane w temperaturze pokojowej i poddawane niewielkich naprężeniom, odpowiednie będą wersje miękkie. W przypadku transportu w temperaturze dochodzącej do +60º Celsjusza należy zastosować poliestrową wersję twardą. W momencie, gdy przewóz towarów będzie odbywał się w wyższych temperaturach, a sam ładunek jest ciężki, niestabilny lub o nieregularnym kształcie, wskazane będzie użycie najmocniejszych tkanych taśm poliestrowych.

Taśma polipropylenowa SEKISTRAP może być wyposażona w stabilizator, zwiększający jej odporność na promieniowanie UV. Dzięki temu nadaje się ona do użytku na zewnątrz budynku, bez ryzyka utraty jej właściwości. Może ona również posiadać trwały, odporny na ścieranie nadruk – logo, nazwę firmy czy produktu, które ułatwią identyfikację obecnego wewnątrz towaru.

Zastosowanie taśm polipropylenowych

Taśmy polipropylenowe znajdują zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu. Najczęściej są one wykorzystywane do zamykania kartonowych pudełek różnych rozmiarów, niezależnie od ich wypełnienia. Mogą służyć również do spinania podłużnych elementów drewnianych i metalowych oraz stabilizowana towarów układanych na paletach.

Rodzaj taśmy polipropylenowej SEKISTRAP powinien być każdorazowo dostosowany do jej przeznaczenia. W szerokim asortymencie modeli dostępne są odporne na zerwanie taśmy sztywne oraz wersje miękkie o mniejszej wytrzymałości, oferowane w różnorodnych szerokościach. Najpopularniejszą metodą ich spinania jest zgrzewanie za pomocą automatycznych urządzeń zgrzewających lub półautomatycznych wiązarek, a także ręczne łączenie z użyciem odpowiednich zapinek. Mogą one współpracować z najszybszymi liniami pakującymi, bez ryzyka ich pęknięcia czy awarii samych urządzeń.

Taśmy polipropylenowe SEKISTRAP są gwarancją najwyższej jakości i trwałości, przekładającej się na doskonałą wydajność produkcyjną każdego przedsiębiorstwa – niezależnie od jego branży. Dzięki swojemu wszechstronnemu charakterowi, sprawdzą się we wszystkich firmach zainteresowanych skutecznym zabezpieczeniem paczek i towarów, bez względu na ich rozmiar i charakter.

Więcej informacji o produkcie pod adresem: https://www.tasma.com.pl/tasmy/tasmy-polipropylenowe-sekistrap