Na początku roku Tetra Pak wypuściła na rynek pierwszy karton do napojów wykonany w całości z roślinnych, odnawialnych materiałów opakowaniowych. Tetra Rex Bio to już kolejna innowacja.

100% ekologii w kartonie od Tetra Pak

Nowy karton jest pierwszym na rynku wykonanym z polietylenu niskiej gęstości LDPE oraz polietylenu o wysokiej jakości HDPE, opakowaniem na bazie biologicznej. Obie substancje pochodzą z trzciny cukrowej, łącznie z certyfikowaną tekturą Forest Stewardship Council. Produkt opracowny we współpracy z firmą Braskem, trafił na półki w różnych rozmiarach, od 250ml do 2000ml. Innowacyjne opakowanie może być wykorzystywane dla wszystkich chłodzonych produktów mlecznych. Tetra Rex Bio wytworzone zostało z połączenia tworzyw pochodzących z trzciny cukrowej i tektury.

Tetra Pak jako priorytet stawia sobie doskonałość środowiska, a motorem napędzającym są działania na rzecz rozwoju produkcji opakowań. Firma stała się liderem w branży w 100% odnawialnych opakowań. Odnawialność pakietów wytwarzanych przez specjalistów z Tetra Pak nie tylko dobrze wpływa na środowisko, ale zapewnia także przewagę konkurencujną na rynku. Biotworzywa używane do produkcji opakowań produkowane są przez brazylijską firmę chmiczną Braskem. Tetra Rex Bio to pakiet wykonany z materiałów odnawialnych źródła roślinnego. Pierwszym kilientem, który wprowadził nowe opakowania jest fińska marka Valio, produkująca półtłuste napoje melczne. Frma ma w planach nadal wykorzystywać pakiety dla innych towarów, a także serie zamknięć od Tetra Pak. 

Kolejne firmy dołączą do klientów Tetra Pak. Szwedzka marka produktów organicznych Eko Arla Food również skorzysta z nowych opakowań. Firmy mleczarskie w innych krajach czekają na wprowadzenie Tetra Rex na rynek europejski. Produkt będzie jeszcze bardziej rozpowszechniony dzięki specjalnej usłudze. Klienci korzystający ze standarowych litrowych opakowań Tetra Rex z TwistCap OSO 34, będą mogli w łatwy swpsób skorzystać z nowej wersji, bez konieczności jakichkolwiek dodatkowych inwestycji lub modyfikacji isniejących maszyn do napełniania.