Sprawdź najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Najlepsze podsumowanie działań w branży opakowań.

Ekologiczny karton od Tetra Pak
Firma wypuściła na rynek pierwszy karton do napojów wykonany w całości z odnawialnych materiałów. Tetra Rex Bio został wykonany z polietylenu niskiej gęstości LDPE oraz polietylenu o wysokiej jakości HDPE. Produkt powstał dzięki współpracy Tetra Pak i Braskem. Całe opakowanie wykonane jest z substancji pochodzących z trzciny cukrowej oraz tektury Forest Stewardship Council.
Dowiedz się więcej o produkcie

Nowość od Danone
Danio Shake It to nowy produkt, w nowym opakowaniu. Innowacja nie tylko poszerza portfolio firmy, ale także znacznie ułatwia pozbycie się znanego z reklam "Małego Głoda". Premierze produktu będzie towarzyszyła wirtualna gra miejska "Odkryj wstrząsającą prawdę".
Zobacz Danio Shake It

Fipa w Polsce
Firma rozszerza swoją międzynarodową sieć dystrybucji o kolejne przedstawicielstwo handlowe. Tym razem będzie to Polska. To kolejny krok, by wzmocnić pozycję Fipa na międzynarodowym rynku. Dostawca rozwiązań materiałowych, przepływu i automatyki, z naciskiem na zastosowanie technik próżniowych, podnoszenia oraz zespołów zaciskowych, otwiera w ten sposób przed sobą ogromne możliwości.
Sprawdź zalety nowej filii

Wpływ UV na butelki PET
Plastic Technologies Inc. przeprowadził badania dotyczące wpływu promieniowania ultrafioletowego na właściwości butelek przed procesem recyklingu. Według ekspertyzy wystawianie produktów w miejscach zagorożonych promieniowaniem zmienia cechy wizualne butelek PET. Producenci rPET opracowują procesy, które mają zminimalizować negatywne skutki.
Zobacz negatyne skutki UV

Naszą uwagę zwróciły także...

Napoje dla dzieci w nowym kartoniku
Firma Hortex wporwadziła nowe opakowanie kartonowe z zamknięciem. Napój Leon od czerwca pojawił się w sklepach w kartonie Tetra Brik Aseptic Edge o pojemności 200 ml. To pierwszy produkt dla dzieci z wygodnym zamknięciem HeliCap 23. Specjalnie dopasowany kształt opakowania oraz zakrętka pozwalają na komfortowe spożywanie napoju bezpośrednio z kartonu. Dzięki niej możliwe jest też wielokrotne zamykanie opakowania.
Tetra Pak

Artystyczna współpraca VPK i Politechniki Wrocławskiej
Belgijska Grupa VPK zamknęła pierwsze półrocze działalności w Polsce. Uruchomienie dwóch nowych zakładów produkcyjnych zakończyło się udanym projektem współpracy z Politechniką Wrocławską. Z okazji 70. rocznicy swojej działalności uczelnia wraz z firmą stowrzyła specjalny pawilon zbudowany z ok. 500 kartonowych tub, na których przedstawiono historię największej uczelni wyższej w regionie.
Dowiedz się więcej

Najciekawsze oferty tygodnia

Zgrzewarka opakowań z folii - sprawdź cenę

Metkownica dwurzędowa alfanumeryczna w niskiej cenie

Sprawdź palety EUR/EPAL/UIC

Folia stretch MINI w promocji