Przed Wami kolejny skrót informacji minionego tygodnia. Jeszcze więcej wydarzeń, innowacji i ofert. Zobacz wiadomości w pigułce.

RPC Group Plc liderem na rynku opakowań sztywnych
Działania firmy mają charakter pionierski, dzięki czemu wpływają na dalszy rozwój gospodarczy. RPC Group Plc jest obecnie mocniejsza niż kiedykolwiek. Jako lider na rynku opakowań sztywnych jest największym konwerterem tworzyw sztucznych.  Firma z roku na rok rozwija się w dziedzinie projektowania i inżynierii-polimerowej.
Zobacz osiągnięcia RPC Group Plc

Parkside Flexibles Group przyjazna dla środowiska
Firma wykorzystała najnowszą technologię dla stworzenia laminatów, które można poddać obróbce i odzyskowi. Wplyw na takie działania miała Unia Europejska, która wyznaczyła rygorystyczne cele dla recyklingu opakowań plastikowych. Parkside Flexibles Group wychodzi na przeciw niedogodnościom i wypełnia lukę dla świadomej ekologicznie części rynku.
Sprawdź korzyści płynące z działalności firmy

Urlop w pudełku
W Bretanii spędzisz wakacje w domku letniskowym zbudowanym z nietypwoego surowca – kartonu. Budowa trwała zaledwie 5 dni i wbrew pozorom budynek jest stabliny i solidny. Domek zaskakuje wytrzymałą konstrukcją, która może przetrwać nawet silne burze i ulewy.
Zdjęcia domu z kartonu

Zmiany w transporcie odpadów
Ministerstwo Środowiska udostępniło najnowszy projekt rozporządzenia dotyczącego wymagań dla trasportu odpadów. Znajdą się w nim informacje o środkach transportu, ich oznakowaniu i samym sposobie transportowania. Nowe rozporządzenie w sprawie transportu odpadów ma wejść w życie 1 stycznia 2016 r.
Sprawdź, co zmieni projekt 

Naszą uwagę zwróciły także...

Render Technology we wsółpracy z firmą Emerson
Producent specjalistycznych maszyn pakujących, paletyzujących i transportowych rozpoczął nową współpracę. Dzięki połączeniu sił znacznie wzrosła wydajność maszyn. Sytuacja jest możliowa, dzięki zastosowaniu napędów o zmiennej prędkości Unidrive M firmy Emerson-Control Techniques. Obecnie maszyny będą mogły wykonywać do 30 cykli na minutę. Zwiększenie wydajności produkcyjnej oznacza wzrost wartości paletyzatora dla klienta końcowego, a tym samym możliwość ustalania wyższych cen za produkty Render Technology. Sprzęt wyróżnia się niewielkim wpływem na środowisko i niskim zużyciem energii.

Innowacyjne tworzywo, bez konsekwencji dla środowiska
Naukowcy ze Słowacji wynaleźli tworzywo sztuczne, które rozkłada się na substancje nieszkodliwe dla środowiska. Materiał ma być stosowany do produkcji specjalnych opakowań do żywności. Na światowej wystawie Exco w Tajwanie produkt zdobył złoty medal. Z nowego tworzywa będzie można produkować ekoopakowania, torby, folie oraz butelki. Materiał wytwarzany jest z serwatki i skrobi kukurydzianej. Słowacki wynalezek może pomóc znacznie zmniejszyć góry plastikowych śmieci.

To już za nami, a wkrótce..

Już w piątek odbędzie się pierwsze szkolenie w PlastigoAcademy. Hasłem przewodnim jest: Przyśpiesz proces, czyli wsparcie w postaci urządzeń peryferyjnych. Podczas spotkania poruszane będą kwestie usprawnienia procesu z wykorzystaniem urządzeń peryferyjnych oraz efektywnych metod przetwórstwa.
Dowiedz się więcej

Najciekawsze oferty tygodnia

Podejmij współpracę - zabierz belownicę!

Sprawdź worki Big-Bag w super cenie

Zabezpiecz ładunki z firmą ScanPack

Zobacz cenę palety pełnej Euro