Ishida Europe wprowadza na rynek zupełnie nowy wykrywacz nieszczelności. Rewolucyjny produkt ma pomóc producentom żywności zminimalizować psucie się produktów w opakowaniach detalicznych.

Innowacje do Ishida minimalizują odpady żywnościowe

Specjalnie zaprojektowany wykrywacz przeznaczony jest do użytku z wieloma różnymi produktami spożywczymi, w tym świeżymi lub gotowanymi wędlinami, mięsem, owocami morza, sałatkami, warzywami i owocami, serami czy daniami gotowymi. Ishida AirScan wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową do identyfikacji wycieków CO2 z otworów tak małych, jak 0,5 mm. Pozwala to na zapewnienie szczelnie zamkniętego opakowania. Projekt ten ułatwia integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi.

Zminimalizowanie odpadów żywnościowych możliwe jest jedynie dzięki wykluczeniu wszelekiego rodzaju przecieków w opakowaniach. Z powodu nieszczelności, każdego roku psuje się prawie 500 tysięcy ton żywności. Może to spowodować wzrost kosztów produkcji, utratę dobrego wizerunku marki i reputacji, a  nawet podwyższone ryzyko grzywny dla detalistów. Nowy produkt - Ishida AirScan - oferuje szybki, w stu procentach niezawodny i całkowicie nieinwazyjny mechanizm wykrywania wycieków C02. Został on zaprojektowany tak, by maksymalna jakość została osiągnięta bez narażania się na duże prędkości przepustowości i przy minimalnym czasie pakowania.

Utrzymanie optymalnej szczelności dla każdej paczki, zapewnia stałą jakość produktów, pozwala namierzyć problemy produkcyjne oraz szybko je rozwiązać. Ishida AirScan jest najnowszym produktem z zakresu kontroli jakości firmy Ishida Europe. Udział w projekcie pokazuje, że dostawcy i sprzedawcy mają na celu zwiększenie dbałości o środowisko oraz zmniejszenie ryzyka i optymalizacja wydajności pakowania. Inwestycje w sprzęt przeznaczony do kontroli jakości generują szybkie zyski handlowe, nie tylko poprzez zapewnienie wysokiej jakości produktu po opuszczeniu przez niego bram fabryki. Ponadto AirScan dostrarcza sprzedawcom dodatkowej pewności, że pozyskują produkty od odpowiedzialnych dostawców, co wpłynie na późniejszą satysfakcę klientów.

Obejrzyj film AirScan Ishida

Źródło: Ishida