Producenci flow-packów by sprostać oczekiwaniom Klientów i wyróżnić swoje urządzenia, nieustannie ulepszają swoje maszyny wprowadzając coraz to szybsze modele, które mają jeszcze bardziej zwiększyć efektywność w zakładach produkcyjnych.

Integracja drukarki z maszyną pakującą typu flow-pack

Niemalże każde z tych urządzeń wyposażone musi być w dodatkowy sprzęt – drukarkę przemysłową, która umożliwi zamieszczenie daty ważności, produkcji, numeru serii czy partii, kodów kreskowych, grafikę, a nawet pełnych etykiet ze składem. W wielu branżach znakowanie produktów czy opakowań jest wymagane ze względu na obowiązujące przepisy. Znakowanie ma także za zadanie pomoc w identyfikacji towarów - wewnętrzną kontrolę produkcji oraz śledzenie produktów po opuszczeniu zakładów. Drukarka musi zapewnić odpowiednie znakowanie i równocześnie dotrzymywać tempa maszynom typu flow-pack integrując się z nimi bez względu na wielkość opakowania czy prędkość przesuwu. Nie może być tu mowy o przypadku w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Doświadczenie i wiele przeprowadzonych rozmów z Klientami pokazało, że dla wielu dostawców urządzeń znakujących dobór drukarki i jej integracja z maszyną stanowią poważny problem.

Polska spółka KANGUR ELECTRONICS mając świadomość realnej potrzeby, znalazła niezawodne rozwiązanie, które pozwoliło na wprowadzenie atramentowej drukarki dopasowanej do oczekiwań i wymagań stawianych zarówno przez Klientów, jak i dostawców maszyn pakujących flow-pack. Bezkontaktowe drukarki z serii XRjet posiadają głowice wysokiej rozdzielczości dużych (max. 53mm) i małych (max. 17,4mm) znaków, pozwalające na zamieszczanie krótki informacji alfanumerycznych, jak i tworzenie obrazów pełnych etykiet z danymi stałymi i zmiennymi oraz grafiką. Dzięki innowacyjnemu systemowi dopasowania do prędkości liniowej, sprawdzają się zarówno podczas wolniejszego pakowania, jak i w przypadku dużych szybkości (do 3 000 mm na sekundę).


Zobacz KANGUR ELECTRONICS

 

Proponowane rozwiązanie ma także wiele wartości dodanych. XRjet zintegrowana z flow-pack maksymalizuje wydajność linii produkcyjnej nie podnosząc kosztów użytkowania. Eksploatacja sprowadza się do prostych czynności obsługowych oraz uzupełnienia poziomu atramentu w zbiorniku, a konstrukcja drukarki minimalizuje jej awaryjność. Urządzenia XRjet nie wymagają wykonywania czasochłonnych przeglądów okresowych. Atramenty wykorzystywane do nadruku nie są czipowane i są ogólnodostępne.

Źródło: KANGUR ELECTRONICS