Wysoko barierowa, kompostowalna, bazująca na celulozie folia NatureFlex™ NK została wybrana przez firmę Infinity Foods, dystrybutora żywności ekologicznej, do pakowania asortymentu przekąsek.

Naturalne przekąski pakowane w wysoko barierową folię NatureFlex™

Przezroczysta folia NatureFlex™ NK została wprowadzona na rynek w 2008 roku i oferuje nie tylko kompostowalność, ale również barierę wobec wilgoci podobną do tej, jaka uzyskiwana jest przy zastosowaniu koekstrudowanego polipropylenu OPP. Oznacza to, że folia ta posiada najlepszą barierę wobec wilgoci ze wszystkich przezroczystych pojedyńczych folii wyprodukowanych z biopolimerów aktualnie dostępnych na rynku. Zostało to osiągnięte poprzez unikalny proces powlekania w firmie Innovia Films.Firma Infinity Foods, z siedzibą we wschodniej części Sussex, została własnością pracowników i funkcjonuje jako spółdzielnia pracownicza od ponad 30 lat. Jest ona jednym z czołowych dystrybutorów żywności ekologicznej i naturalnej.

Podkreślając, dlaczego Infinity Foods wybrało folię NatureFlex™ do pakowania swojego asortymentu, Kieren Gorman powiedział: ˝W firmie Infinity Foods zawsze szukamy sposobu na zminimalizowanie negatywnych skutków oddziaływania na środowisko naturalne oraz redukcję śladu węglowego. Przykładowo nasze katalogi są drukowane na papierze pochodzącym z lasów zachowujących równowagę ekologiczną, bez użycia w procesie produkcji chloru. Także część naszej floty transportowej jeździ na oleju ekologicznym.
Dlatego wybór folii typu NatureFlex™ to dla nas logiczny postęp. Nasze produkty są dostępne na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz w specjalnych sklepach detalicznych w Europie, a także w krajach Azji. Aktualnie folia NatureFlex™ wykorzystywana jest do pakowania tylko nowego asortymentu przekąsek, jednak planujemy zacząć używać tę folię do całej gamy naszych produktów.˝

Przy kreowaniu opakowania firma Infinity Foods współpracowała z konsultantem ds. Opakowań, Andym Skinnerem z firmy Aboxhigh, który powiedział:

˝Dla nas jako dostawcy dla firmy Infinity Foods od ponad 15 lat, z zachowaniem pełnej świadomości stanowiska etycznego firmy wobec środowiska naturalnego, folia NatureFlex™ stanowi wypełnienie luki, na które czekaliśmy. Folia NatureFlex™ to jeden z najbardziej zaskakujących produktów, z jakimi miałem styczność w przeciągu 35 lat mojej pracy w przemyśle opakowań. Doskonały wygląd zewnętrzny opakowania, połączony z właściwościami zachowania równowagi ekologicznej oraz redukcji śladu węglowego spełnia wszystkie kryteria postawione przez firmę Infinity Foods˝.

Otrzymane opakowanie pomogło w odnowieniu marki gamy drobnych przekąsek takich jak Organic Milk Chocolate Buttons, Organic High Energy Trail Mix oraz Hot Chilli Cashew Nuts. Folia NatureFlex™NK zastosowana w tym celu ma 45 mikronów grubości i zadrukowana jest metodą flexo przez firmę Modern Packaging.

Folia NatureFlex™ była oczywistym wyborem, jako że rozpoczyna ona swój "żywot" jako produkt naturalny - drewno - i w ciągu paru tygodni ulega rozpadowi w kompostowniku przydomowym (lub w kompostowni przemysłowej). Posiada również wiele zalet istotnych podczas pakowania czy obróbki, takich jak naturalne utrzymanie zgięcia i antystatyczność, wysoki połysk i przezroczystość, odporność na działanie olejów i tłuszczy, dobra barierowość wobec gazów i aromatów, powierzchnię podatną na zadruk, a także szeroki zakres temperatur zgrzewania.

Folie NatureFlex™ produkuje się w oparciu o celulozę otrzymywaną z odnawialnej masy drzewnej. Posiadają one atesty potwierdzające, że odpowiadają wymaganiom europejskich( EN13432) i amerykańskich (ASTM D6400) norm dotyczących opakowań kompostowalnych. Masa drzewna pozyskiwana jest ze specjalnych plantacji prowadzonych zgodnie z zasadami Dobrego Leśnictwa (Good Forestry) (atest FSC lub równoważny). Typowa zawartość biomateriałów odnawialnych w foliach NatureFlex™ oscyluje wokół 95% ich wagi.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt:
Patricia Potts, Global Communications Manager lub Zena Bergmann, PR Assistant :
Innovia Films Ltd, R & D Centre, Wigton, Cumbria, CA7 9XX, UK
Tel: +44 (0) 16973 42281 Fax: +44 (0) 16973 41452

E-mail: patricia.potts@innoviafilms.com / zena.bergmann@innoviafilms.com
www.innoviafilms.com
Więcej informacji o firmie Infinity Foods: www.infinityfoods.co.uk
Więcej informacji o firmie Aboxhigh: www.aboxhigh.com
Więcej informacji o firmie Modern Packaging: www.modern-packaging.co.uk
NatureFlex™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym Innovia Films Group.

Innovia Films Ltd jest czołowym producentem dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (Cellophane™) wytwarzanych w zakładach produkcyjnych w Wielkiej Brytanii(Wigton, Cumbria), USA, Belgii i Australii. Firma zajmuje wiodące miejsce na światowych rynkach etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych, powlekanych folii opakowaniowych, folii do owijania oraz folii biodegradowalnych i kompostowalnych. Innovia Films jest pierwszym na świecie producentem folii równoważącym bilans węglowy związany z produkcją powlekanych folii NatureFlex™.

Innovia Films zatrudnia około 1,350 pracowników na całym świecie, kładąc nacisk na wysoką jakość produktów specjalistycznych, bardzo dobre relacje z klientami, działalność badawczo-rozwojową oraz maksymalnie wysoki poziom świadczonych usług serwisowych.

CAPTION: Przekąski firmy Infinity Foods są pakowane w wysoce barierową, kompostowalną folię NatureFlex™ NK firmy Innovia Films
Źródło: ''