Kellogg's UK wprowadził swoją najlepszą odmianę płatków śniadaniowych w standardowym opakowaniu z tektury, które zamienia swój kształt po otwarciu.

Nowe opakowanie płatków Kukurydzianych Kellogg's o rozmiarach 500 i 700g, wprowadzone wcześniej w tym roku do wszystkich ważniejszych supermarketów i niezależnych sprzedawców detalicznych w Wielkiej Brytanii, wykorzystuje zamknięcie typu K-lock firmy Alberts Packaging Ltd. Nowy karton pozwala na bezpieczne zamknięcie wewnętrznej torebki z płatkami i umożliwia przekształcenie prostokątnego szczytu kartonu w "daszek". "K-lock utrzymuje płatki w stanie chrupkim przez dłuższy czas" – mówi dyrektor sprzedaży Kellogg's UK, Kevin Jones. "Przedtem konsumenci używali klamerek do suszenia prania, żeby ścisnąć opakowanie dla zachowania świeżości płatków. Teraz jest to znacznie łatwiejsze."


"Testy wykazały, że w okresie trzech tygodni płatki w nowym opakowaniu K-lock mają dwa razy lepszą strukturę i chrupkość niż płatki przechowywane w kartonie z zamknięciem, które trzeba ścisnąć, a trzy i pół razy lepszą od płatków przechowywanych w starym opakowaniu z otwartą torebką."

W 100% odzyskiwalny w recyklingu karton tekturowy przekształcony przez Mayr-Melnhoff, otwierany przez konsumentów w tradycyjny sposób, wymaga jedynego w swoim rodzaju, czterostopniowego procesu zamykania. Wprowadzenie nowego kartonu nie wymaga jednak żadnych zmian w procesie produkcyjnym firmy Kellogg's, jako że kształt opakowania zmienia się dopiero po otwarciu pudełka przez konsumenta.

K-lock jest jedną z kilku zmian w opakowaniach, poczynionych przez Kellogg's UK w ciągu ostatnich dwóch lat. W roku 2003 firma wprowadziła wewnętrzne torebki foliowe, najpierw dla płatków śniadaniowych w Zjednoczonym Królestwie, jak również przeprojektowała znacząco opakowania. Corn Flakes to pierwsza marka dla której zastosowano K-lock przewiduje się, że tego typu zamknięcie zostanie wprowadzone także dla innych odmian płatków.
Źródło: ''

Komentarze

  • spoko tylko te ploatki to syf

    Te płatki to syf i chemia niewiem jak mozna to jeśc