Wiodący na świecie dostawca rozwiązań PET do pakowania napojów, firma Sidel, wspiera PepsiCo na Ukrainie. Współpraca ma pomóc zaoszczędzić energię przy procesach produkcji i rozlewania napojów.

PepsiCo oszczędza energię w produkcji napojów z Sidel

Dzięki modernizacji wydmuchwiarek dostarczonych przez zespół Sidel, PepsiCo zaoszczędzi nawet do 42% energii w procesach produkcji i rozlewania napojów do butelek PET. Takie ograniczenie kosztów i koszyści wynikające z obniżenia zużycia energii elektrycznej i sprężonego powietrza, przyczynia się do zaangażowania PepsiCo w program zrównoważonego rozwoju.

Nowe wydmuchiwarki mają pomóc marce w produkcji na jeszcze większą skalę. W dwóch zakładach zlokalizowanych na Ukrainie, PepsiCo produkuje prawie pół miliarda opakowań do napojów rocznie, o wydajności dziennej trzech milionów sztuk. Program poprawy linii produkcyjnej został zaprojektowany, aby zaoszczędzić energię i poprawić stabilność w zakładzie. W zależności od formatu butelki, produkcja może osiągnąć oszczędności nawet do 50% energii elektrycznej, jaka jest zużywana. Stanowi to znaczne oszczędności w kosztach produkcji, a także poprawę wpływu wywieranego na środowisko w procesie produkcji.

Innowacyjne rozwiązania Sidel