Podczas targów drupa 2004 w Dusseldorfie, na stoisku Heidelberga odbędzie się premiera nowej maszyny Gallus KM 510 przystosowanej do produkcji opakowań kartonowych.

Gallus KM 410/510 to maszyna wąsko-wstęgowa, o modularnej konstrukcji "inline", umożliwiająca w jednym przelocie produkcję opakowań z roli do postaci wysztancowanych kartoników.
Do niewątpliwie największych korzyści maszyny działającej w systemie "inline" można zaliczyć: szybszy i lepszy strumień produkcji, brak konieczności magazynowania materiału podczas poszczególnych etapów produkcji, oszczędność czasu oraz wysoką wydajność.Dla firmy Gallus nadchodzące targi drupa to okazja do prezentacji maszyny i pozyskania nowych klientów na światowym rynku opakowań kartonowych. "Nasze wejście na rynek opakowań kartonowych jest decyzją strategiczną. Specyfika rynku kartonów oraz blistrów wymaga podczas procesu produkcyjnego zastosowania wielu elementów takich jak: nadruk od drugiej strony, efekt sitodruku rotacyjnego, złocenie na gorąco oraz tłoczenie hologramów, różne rodzaje laminowania, bigowanie oraz sztancowanie" – podkreśla Klaus Aarestrup, vice prezes firmy Gallus ds. sprzedaży oraz marketingu. Głównym celem jest uzupełnienie istniejącego rynku opakowań o nową technologię produkcji "inline". Ta nowa koncepcja dedykowana jest produkcji opakowań farmaceutycznych, kosmetycznych jak również opakowań produktów spożywczych.
Klaus Aarestrup dodaje: "Zaproponowane przez firmę Gallus rozwiązanie w postaci rolowej maszyny KM jest doskonałym uzupełnieniem oferty firmy Heidelberg w zakresie produkcji opakowań z arkusza. Technologia druku offsetowego jest obecnie wiodącym w druku opakowań kartonowych i nie będzie tu zmian w najbliższym czasie. To jednak nie zmienia faktu, iż będzie można zaobserwować tendencje do optymalizacji procesu produkcyjnego przy zastosowaniu systemu "inline".Linia Gallus KM oferuje wysoki stopień elastyczności produkcyjnej oraz łatwość obsługi.
Maszyna może być wyposażana w sekcje drukujące flekso wodne jak i flekso UV z możliwością zastosowania sekcji przeznaczonych do druku od drugiej strony, sekcji sitodrukowych, sekcji tłoczenia, złocenia na gorąco, tłoczenia na gorąco punktowych hologramów, sekcji wycinania okienka, laminowania itp.
Dzięki modularnej konstrukcji maszyny Gallus KM możliwe jest połączenie w systemie "inline" 16 różnych procesów. W chwili obecnej KM 410 jest dostępny w konfiguracji z maszyną FSM 410 sztancującą na płasko, zaś model KM 510 w wersji ze sztancą rotacyjną. Od 2005 r. będzie również dostępna sztanca płaska FSM 510.

Gallus KM 510 będzie prezentowany na drupie 2004 w następującej konfiguracji: 8 kolorów
(w tym: 6 flekso UV, 1 flekso wodne, 1 lakier ), 1 zespół drukujący sitodrukowy, 1 zespół złocenia na gorąco z możliwością punktowego tłoczenia hologramów, 1 przesuwny zespół laminowania na szynie, 2 sztance rotacyjne oraz maszyna do sztancowania na płasko "inline". Dodatkowo zobaczyć będzie można maszynę sztancującą FSM 410, która może również pracować "offline".

Podczas targów na tak skonfigurowanej i przygotowanej maszynie zademonstrujemy zmianę z produkcji opakowań farmaceutycznych na kosmetyczne włączając w to zmianę: podłoża, farby oraz procesów produkcyjnych.

Warto wspomnieć, iż pierwsze instalacje maszyn Gallus KM miały już miejsce w Europie oraz w USA.