Grupa Schumacher Packaging przedstawiła swoje nowości produktowe na sezon 2017/2018. Najnowsze trendy, jakość i zrównoważony rozwój to hasła, które towarzyszą nowym wzorom. Jest ich ponad 80 – to więcej innowacji niż kiedykolwiek wcześniej. Hitem nowej kolekcji jest seria „Signed by Nature“ - opakowania na prezenty z tektury falistej pochodzącej z recyklingu, wykonane przy użyciu farb neutralnych dla żywności, przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju, ekologiczne i w 100% nadające się do recyklingu.

Prezenty w innowacyjnych i ekologicznych opakowaniach - Schumacher Packaging z nową kolekcją 2017/2018

Nowy, innowacyjny asortyment, przy produkcji którego centralną rolę odgrywa ekorozwój, udowadnia, że Schumacher Packaging wciąż wyznacza trendy w dziedzinie opakowań na prezenty.

- „Tylko Schumacher Packaging używa innowacyjnej technologii druku cyfrowego w produkcji opakowań na prezenty" - komentuje członek zarządu, Anna Schumacher, współodpowiedzialna za dział opakowań na prezenty.

- „Umożliwia nam to drukowanie wielobarwnych motywów na brązowej, recyklingowanej tekturze falistej. W przeciwieństwie do druku fleksograficznego, nie ponosimy przy tym kosztów klisz. Materiały, farby i proces produkcji Signed by Nature są w 100% ekologiczne – i to przy bardzo atrakcyjnych cenach“ - dodaje.

Kolekcja Signed by Nature zawiera szeroki wachlarz motywów. Seria bożonarodzeniowa „Happy Christmas“ obejmuje opakowania, przygotowanie do wysyłki pocztą, pudełka na jedną, dwie lub trzy butelki, a także kosze na prezenty w różnych rozmiarach. Seria składanych pudełek Signed by Nature „Bodega“ przedstawia nowoczesny, atrakcyjny motyw wina. Pudełka składane „Vintage“ (na 1 do 3 butelek), a także pudełka na prezenty „Świąteczny jarmark“ przypominają drewno, zarówno pod względem wyglądu, jak i faktury. W dotyku są jak prawdziwe drewno.

- „Kiedy trzyma się opakowanie w dłoni, naprawdę wydaje się, że jest drewniane - mówi Anna Schumacher. - To, że jest to tektura falista, można rozpoznać tylko po niższym ciężarze.“ 

Nowy asortyment zawiera również wiele nowych motywów związanych z Bożym Narodzeniem. Jednym z najciekawszych jest „White Christmas“ - opakowanie z nadrukiem offsetowym o barwie czystej bieli, która jest dominującym kolorem w trendach na nadchodzącą zimę. Na białym tle wzrok przyciąga filigranowy motyw - srebrzyste drzewka wykonane techniką tłoczenia reliefowego.

Nowością jest również „Christmas Spirit“, opakowanie strukturalne w kolorze metalicznego złota, z wytłoczonymi złotymi gwiazdami. „Zimowa Magia“ to nowe, składane pudełko na prezenty gwiazdkowe, w eleganckim, ciemnoniebieskim kolorze, ze złotymi drzewkami, łańcuchami gwiazdek i miękko opadającymi płatkami śniegu. 

Klasykiem wśród opakowań na prezenty są kosze. W tej kategorii firma Schumacher Packaging zwiększyła swoją ofertę o ponad 20 nowych produktów. Obecnie dostępne są nowe, prostokątne kosze wykonane z Otwartej Fali, w różnych rozmiarach oraz w pięciu kolorach, bez wytłoczeń. Ich zaletą jest wszechstronność i to, że mogą być używane przez cały rok. Płaskie kosze na prezenty są teraz dostępne w kolorze naturalnym i w dwóch rozmiarach, a kosze sześciokątne – w czterech różnych rozmiarach i po raz pierwszy w kolorze szafirowym. Atrakcyjne pomysły na kosze na prezenty można znaleźć również w kolekcji Signed by Nature - wysokie i płaskie kwadratowe kosze z brązowej tektury falistej pochodzącej z recyklingu, z nadrukiem wykonanym przy użyciu farb neutralnych dla żywności; motyw nosi nazwę „Happy Christmas“. Nowością są również kwadratowe i trójkątne pudełka na prezenty z okienkiem, a także pudełka z uchwytami z Otwartej Fali w kolorach naturalnym, kremowym i czerwonym.

- „Te rozmiary opakowań są idealne do drobnych upominków” - mówi Anna Schumacher.

Oprócz koszy na prezenty Schumacher Packaging oferuje teraz także materiał wypełniający - ozdobny wypełniacz SizzlePak z papierowych włókien typu Kraft, dostępny w sześciu różnych kolorach.

 

Zobacz nowości 2017/2018

 

Źródło: Schumacher Packaging