Maszyna do spinania palet to urządzenie znacząco usprawniające proces przygotowywania towarów do magazynowania i transportu. Współpracuje z kilkoma typami taśm, gwarantując stabilne zabezpieczenie ładunków przewożonych na paletach. Łączy w sobie liczne zalety, a dzięki produkcji z wysokiej jakości podzespołów – gwarantuje niezakłóconą pracę przez długi czas.

spinanie palet za pomocą automatycznej maszyny spinającej

Spinanie palet – zabezpieczenie i stabilizacja ładunku

Spinanie palet za pomocą taśmy to ważny element procesu szykowania towarów do przechowywania i przewożenia. Ma ono na celu ustabilizowanie opakowań umieszczonych na palecie, a w konsekwencji – ograniczenie ryzyka ich przemieszczenia się i zniszczenia. Urządzenia do spinania palet taśmą znajdą zastosowanie w magazynach, składach budowlanych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych i wszędzie tam, gdzie niezbędne jest solidne unieruchomienie przedmiotów.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie palet do transportu mogą zdecydować się na bardziej czasochłonne użycie tradycyjnych napinaczy, które generują konieczność spięcia taśmy za pomocą stalowych zapinek. Aby przyspieszyć i usprawnić proces zabezpieczania palet, można również skorzystać z automatycznej maszyny do spinania palet AQ-7PLT na taśmy PP i PET. Pozwala ona na wygodną regulację długości opaski i siły jej naciągu oraz zgrzanie bez potrzeby użycia zapinek z drutu.

Taśmy spinające do palet - rodzaje

Zarówno ręczna bandownica, jak i maszyna do spinania palet, mogą korzystać z wybranego z trzech głównych rodzajów opasek. Najpopularniejszym rozwiązaniem są taśmy PP o zróżnicowanej szerokości, grubości i stopniu wytrzymałości. Są one tanie i wydajne, nadając się do zabezpieczania towarów o wadze od kilkunastu do kilkuset kilogramów. Drugim cenionym produktem są taśmy spinające do palet typu PET. Są bardziej wytrzymałe, a zarazem elastyczne i odporne na wpływ słońca czy wilgoci, doskonale sprawdzając się do pakowania przedmiotów o wyjątkowo dużej wadze lub ładunków niewymiarowych. Do spinania ciężkich towarów odpowiednia będzie również taśma do palet PES, cechująca się dużą elastycznością i trwałością oraz skutecznie zastępująca opaski stalowe.

maszyna spinająca AQ 7PLT2

Zalety korzystania z automatycznej maszyny do spinania palet

Spinanie palet za pomocą taśm to standard w większości firm zajmujących się spedycją. Przedsiębiorstwa takie – w celu usprawnienia procesu przygotowywania towarów do przewozu – coraz chętniej sięgają po zautomatyzowane rozwiązania. Popularnym wyborem jest maszyna do spinania palet AQ-7PLT, która umożliwia stosowanie wytrzymałych taśm PP oraz PET, bez konieczności wymiany elementów. Wyposażona w praktyczny panel kontrolny oraz włączniki z przodu i tyłu, jest wygodna w bieżącej obsłudze. Pozwala ona na dopasowanie siły naciągu oraz długości taśmy, idealnie dostosowując ją do zabezpieczanego ładunku. Nisko umieszczony punkt zgrzewania umożliwia spięcie palet o niedużej wysokości, a podgumowane koła ułatwiają przemieszczanie maszyny w dowolne miejsce. Nie mniej ważną zaletą jest solidne wykonanie oraz brak konieczności smarowania i serwisowania głowicy. Dzięki temu maszyna do spinania gwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę, znacząco usprawniając zabezpieczanie towarów z użyciem taśmy do palet.

Automatyczna maszyna i taśma do spinania palet to akcesoria niezbędne w każdym przedsiębiorstwie, w którym liczy się czas i solidne zabezpieczenie towaru. Dzięki funkcji zgrzewania i łatwego ustawiania parametrów, taki sprzęt umożliwia szybkie i staranne spięcie wyższych i niższych ładunków, które będą magazynowane i transportowane na palecie. W konsekwencji proces przygotowania przesyłek staje się o wiele szybszy, a ryzyko ich uszkodzenia w czasie przewozu znacząco maleje.

Zobacz gdzie kupić