Włochy będą gospodarzem głównego tegorocznego światowego wydarzenia w przemyśle tworzyw sztucznych i gumy - targów PLAST'03, które mają się odbyć w dniach 6-10 maja 2003 w Mediolanie. Wystawa, według zapowiedzi zarządu imprezy (ENFIPLAST), zajmować będzie łączną powierzchnię 75.000 m².

Jeśli te optymistyczne przewidywania potwierdzą się w rzeczywistości, odbywające się co trzy lata włoskie targi potwierdzą swoją ważną pozycję w światowym rankingu specjalistycznych wystaw przemysłu tworzyw sztucznych i gumy - drugą za wystawą "K" w Düsseldorfie. W trakcie poprzedniej edycji (w maju 2000 roku) zanotowano doskonałe rezultaty: udział 1660 wystawców
(w tym 693 firmy zagraniczne) na powierzchni prawie 72.000 m² oraz 71.000 odwiedzających (23.700 z zagranicy). Dostępna jest strona internetowa www.plast03.org, gdzie wystawcy mogą uzyskać informacje na temat targów, w tym ogólne zasady i formularze zgłoszeniowe. Ponadto od września będzie można na tej stronie sprawdzić rozmieszczenie wszystkich stoisk. Natomiast odwiedzający będą mogli dokonać wstępnej rejestracji i uzyskać kartę wstępu na całą imprezę, jak również do "klubu gości" na terenach wystawowych Mediolanu.
Źródło: ''