Data rozpoczęcia
2018-06-12
Data zakończenia
2018-06-13
Miejsce
Wrocław

Celem VII Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku - Opakowania, której hasłem przewodnim będzie „Polska jako państwo Zero Waste” jest dyskusja na temat filozofii „Zero Odpadów” - próba odpowiedzi na pytania: czy koncepcja Zero Waste stanowi rozwiązanie problemu przyrastającej masy odpadów, czy jest lepszą od recyklingu formą dbałości o środowisko, a może jest zbyt skomplikowana do codziennego stosowania i przez to realnie mało efektywna? Niewątpliwie jest to zagadnienie, które budzi wiele kontrowersji. Konferencja będzie okazją do wymiany poglądów na ten temat.

VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku - Opakowania


Konferencja będzie się składać z trzech bloków tematycznych:

  • blok I – Uwarunkowania gospodarki o obiegu zamkniętym – koncepcja Zero Waste,
  • blok II – Ekologiczne, ekonomiczne i prawne aspekty domykania pętli łańcucha dostaw,
  • blok III – Najlepsze praktyki.

W programie konferencji, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2018 r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu planowane jest omówienie m.in. takich aspektów jak: plany dla Polski w zakresie gospodarki recyrkulacyjnej, ekonomia współdzielona, ekonomiczne aspekty domykania pętli łańcucha dostaw, perspektywy implementacji w Polsce koncepcji Zero Waste, odzysk surowców, koncepcja Zero Waste w ustawowych obowiązkach przedsiębiorców.

Gościem specjalnym VII Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Opakowania będzie prof. Misuzu Asari z Uniwersytetu w Kioto, której prelekcja pt. „Food waste reduction in Japan” będzie pierwszym wystąpieniem na konferencji.

 

Zobacz harmonogram


Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania skierowana jest do przedsiębiorców, którzy chcą być na bieżąco w przepisach dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych – chcą znać najnowsze oraz planowane zmiany w przepisach, przedsiębiorców zaangażowanych w gospodarkę odpadami opakowaniowymi – zajmujących się zbieraniem i recyklingiem odpadów opakowaniowych oraz pragnących poznać trendy i kierunki rozwoju w tym zakresie, a także przedstawicieli administracji publicznej, ośrodków naukowych i uczelni wyższych oraz studentów.

Portal opakowania.com.pl jest jednym z patronów medialnych powyższej konferencji.

 

Serdecznie zapraszamy na VII Międzynarodową Konferencję Logistyka Odzysku – Opakowania!

Termin: 12-13 czerwca 2018 r.
Miejsce: Hotel Śląsk, Wrocław

 

Dowiedz się więcej