Data rozpoczęcia
2018-03-20
Data zakończenia
2018-03-23
Miejsce
Kolonia, Niemcy

Rozwój zrównoważony i optymalizowanie zużycia zasobów to zagadnienia, które coraz powszechniej zwracają uwagę branży technologii spożywczych. Efektywne gospodarowanie zasobami to temat przewodni zbliżającej się odsłony międzynarodowych targów producentów i poddostawców branży spożywczej Anuga FoodTec 2018, które odbędą się w dniach 20-23 marca 2018 w Kolonii, w Niemczech.

Anuga FoodTec 2018

Anuga FoodTec to jedne z najbardziej znanych międzynarodowych targów branży technologii spożywczych. W założeniu mają stać się one inspiracją dla międzynarodowych producentów i poddostawców branży spożywczej do optymalizacji procesów produkcyjnych oraz łańcucha dostaw, przyjmując za cel zużywanie mniejszej ilości energii i wody oraz ograniczanie strat żywności.

Eksperci twierdzą, iż wkroczyliśmy w nową epokę, w której technologia z jednej strony pomaga markom i detalistom w nawiązaniu bardziej spersonalizowanych relacji z konsumentami, a z drugiej - najnowsze osiągnięcia naukowo-technologiczne wspierają tworzenie nowej generacji produktów spożywczych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Podczas Targów odbędą się wykłady, konferencje i specjalistyczne fora, których celem jest przedyskutowanie szeregu aktualnych zagadnień w obszarze technologii żywności oraz możliwości połączenia wyników badań naukowych z praktyką realiów przedsiębiorczości, w celu zapewnienia produkcji zgodnej z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

W kolejnej edycji targów Anuga FoodTec udział weźmie ok. 1700 wystawców z ponad 50 krajów, którzy na powierzchni 140 000 m2 zaprezentują innowacyjne rozwiązania z zakresu technologii wykorzystywanych w branży spożywczej. Optymalizacja procesów produkcyjnych, redukcja zużycia energii i wody, maksymalne ograniczenie strat produktów żywnościowych, jak również szereg innych zagadnień, zostanie poruszonych podczas trwającej pół dnia konferencji otwarcia Anuga FoodTec, poświęconej w całości tematyce efektywnego gospodarowania surowcami. Wśród prelegentów konferencji znaleźli się międzynarodowej sławy eksperci, tacy jak prof. dr Michael Braungart (Scientific Manager of Hamburger Umweltinstitut - HUI, Hamburg), prof. dr ir. Ruud Huirne (Directeur Food & Agri Nederland, Rabobank), prof. Pierre Pienaar (President of the World Packaging Organisation) oraz prof. dr inż. Alexander Sauer (Director, Institute for Energy Efficiency in Production EEP, University of Stuttgart). Konferencja otwarcia odbędzie się 20 marca o godz. 14:00 w Sali Europejskiej w Congress Centrum Ost.

 

Różnorodność gwarantowana: Profesjonalne fora dyskusyjne Anuga FoodTec

Od technologii produktów spożywczych i napojów, poprzez technikę opakowań, aż po aktualne i przyszłościowe trendy: profesjonalne fora dyskusyjne Anuga FoodTec oferują szereg możliwości w zakresie pozyskiwania informacji i wymiany doświadczeń z międzynarodowymi ekspertami. Oprócz konferencji otwarcia tegoroczny motyw przewodni targów znajdzie się w centrum uwagi także podczas forum dyskusyjnego odbywającego się pod hasłem „Efektywne gospodarowanie surowcami”. Pozostałe istotne aspekty, które również zostaną poruszone w ramach forów dyskusyjnych, to m.in. „Tematy, trendy, technologie - czyli co napędza branżę spożywczą” oraz „Dodatki do żywności”.

 

Zobacz wykaz planowanych forów dyskusyjnych

 

Guided Tours: Zwiedzanie targów z przewodnikiem

Zwiedzanie targów z przewodnikiem to okazja do zapoznania się z wybranymi tematami dotyczącymi branży produktów spożywczych i napojów. W ramach Guided Tours wybrani wystawcy będą na żywo prezentować i objaśniać oferowane przez siebie produkty, urządzenia oraz funkcjonalności. Wśród tematów oferowanych w ramach Guided Tours znalazły się m.in.: robotyka, przemysł 4.0, uelastycznianie technologii napełniania i pakowania, technologie masarskie, technologie mleczarskie oraz innowacyjne materiały opakowaniowe.

 

Więcej informacji o Guided Tours


 

Anuga FoodTec 2018: Prezentacje i pokazy specjalne

W Speakers Corner wystawcy Anuga FoodTec 2018 zaprezentują szerokiej publiczności swoje firmy, palety produktów oraz innowacyjne wynalazki. Zgodnie z programem przez cały czas trwania Targów co 30 minut będzie pojawiać się kolejny ciekawy temat. Na odwiedzających czekają ponadto pokazy specjalne, takie jak „Robotik-Pack-Linie”, czy też wyjątkowa wystawa poświęcona tematyce „Packaging Design – get inspired”.

 

Zobacz program wydarzeń i kongresu

 

Anuga FoodTec 2018