Zapraszamy na skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia. Sprawdź co nowego w opakowalnictwie!

Nestlé przyznała European Innovation Recognition Award
Koncern Smurfit Kappa otrzymał wyróżnienie za wyjątkowe projekty w zakresie innowacyjności. Firma przez ostatni rok działa zgodnie ze strategią marketingową "Open the future". Smurfit Kappa zapewnia klientom coraz więcej szans na wszechstronny rozwój w oparciu o swoją wiedzę i pomysły.
Dowiedz się więcej o działalności Smurfit Kappa

Innowacja od Grupy Omet
Varyflex V2 Offset to najbardziej nowoczesna maszyna drukująca za pomocą zmiennoformatowych tulei na średniej wstędze. Rozwiązanie jest prawdziwą rewolucją w zakresie drukowania wysokojakościowych opakowań giętkich.
Sprawdź najnowszą maszynę

Odpady tworzyw sztucznych – ogarniczone składowanie
PlasticsEurope popiera zakaz składowania odpadów nadających się do recyklingu i odzysku. Producenci tworzyw sztucznych widzą korzyści z takich działań.
Zobacz jakie będą konsekwencje

Pudełka opakowaniowe Amazon.com z nadrukiem
Najnowszy projekt kartonów, w których Amazon.com wysyła paczki do swoich klientów będzie przemawiał także do dzieci. Na opakowaniach nadrukowane zostaną grafiki z postaciami z kreskówki "Minionki 2". To wsólny projekt Amazon.com, Universal Pictures oraz Illumination Entertainment.
Jak zmienią się opakowania Amazon.com


Naszą uwagę zwróciły także...

Owens-Illinois o zaletach szkła na targach Expo 2015 w Mediolanie
Firma O-I zaprezentowała ponad 10 tysięcy szklanych butelek, które zostały ułożone w rzeźby. Podczas targów Owens-Illinois udowadoniła, że szkło użyte podczas wystawy zostanie poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane do produkcji opakowań szklanych w zakładzie firmy. Zgodnie z tematem przewodnim Expo 2015 pokazano, że szkło jest najtrwalszym opakowaniem do przechowywania żywności.
Dowiedz się więcej o firmie Owens-Illinois

Grzywny dla producentów i dystrybutorów opakowań żywności
Komisja Europejska nałożyła na ośmiu producentów i dwóch dystrybutorów opakowań żywności łączną karę w wysokości 115 865 000€. Powodem był udział w co najmniej jednym z pięciu odrębnych karteli. Grzywną ukarani zostali producenci tacek przeznaczonych do sprzedaży detalicznej – Nespak i Vitembal z Francji, Huhtamäki z Finlandii, Silver Plastics z Niemiec, Coopbox, Magic Pack i Sirap-Gema z Włoch oraz Linpac z Wielkiej Brytanii oraz dystrybutorzy - Ovarpack z Portugalii i Propack z Wielkiej Brytanii. Wymienione przedsiębiorstwa ustalały ceny i dzieliły się nabywcami sztywnych tacek z pianki polistyrenowej lub polipropylenu. Takie działania naruszają unijne zasady ochrony konkurencji. Komisję o zdarzeniu poinformowało przedsiębiorstwo Linpac. 

Najciekawsze oferty tygodnia

Skrzyniopaleta kolorowa z atestem (09-087N)

Sprawdź dejonizator do usuwania ładunków elektrostatycznych

Zobacz mobilną zgrzewarkę do foli SMS-1400

Składarko-sklejarka Jagenberg-Diana