Kolejny tydzień, kolejna dawka informacji. Przedstawiamy cotygodniowe newsy z branży opakowań i życzymy miłej lektury.

Przyznano nagrody dla Przedsiębiorców Efektywnych Surowcowo
Trzecia edycja konkursu za nami. Do szczęśliwych laueratów należą Volkswagen Poznań Sp. z o.o., Polpharma S.A. oraz Organics Beauty Concept S.C. Wydarzenie odbyło się w ramach V Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Opakowania.
Sprawdź za co wręczono nagrody

Skyr odnosi sukces w drodze
W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na opakowanie poduktów umożliwiające spożycie ich w drodze, firma Løgismose wprowadziła innowacje. Ekologiczny skyr to jogurtowy produkt zapakowany w rozwiązanie EasySnackingTM od RPC Superfos. Opakowanie formowane jest wtryskowo z polipropylenu. Kluczem do sukcesu to prostota. Produkt zawiera jednorazową łyżeczkę, intuicyjną formę otwarcia oraz wygodnie leży w dłoni. Skyr dostępny jest w trzech smakach: gruszkowo-pigwowym z wanilią, imbirowym z mango i marakują oraz z czarną porzeczką i burakami.
Dowiedz się więcej

Blockbuster Box – limitowana edycja 
Nowy pomysł do Pizza Hut pozwala wykorzystać opakowanie na pizzę jako projektor filmowy. Limitowany produkt stworzony został przez agencję reklamową Ogilvy Hong Kong. W popularnym plastikowym "trójnogu" znajduje się zarówno soczewka projektora, jak i podstawka na smartfon, z którego właśnie wyświetlane będą filmy. Po boku opakowania znajdują się okrągłe nacięcia. Po ich wyjęciu, należy umieścić tam powiększającą soczewkę. Następnie wystarczy zeskanować kod QR wydrukowany na boku opakowania, umieścić telefon na podstawce i rozpocząć seans filmowy. Pod kodem kryją się filmy o tematyce związanej z pizzą w zakresie najpoprularniejszych gatunków: horror, sci-fi, romans lub film akcji. Projektor jest jednak sprzętem prowizorycznym, co sprawia, że konsumenci powinni traktować go jednynie jako gadżet.

Alufree BarrierFilm – nowość od Mondi
Opakowanie to nie zawiera żadnego rodzaju metalu, co znacznie usprawni transport towaru. Nowy produkt został wyróżniony nagordą WorldStart Silver DuPont. Alufree BarrierFilmt zapewnia ochronę i długi okres trwałości dla produktów spożywczych oraz przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla nawet o 25 %.
Zobacz innowacje od Mondi

 

TOP OFERTY:

Zobacz ofertę na pakowarkę próżniową Henkelman

Zgrzewarka, celofoniarka – sprawdź cenę

Plastikowe pojemniki dla branży spożywczej i technicznej

Opakowania okrągłe - postaw na eko