Po raz kolejny przedstawiamy Państwu zbiór najważniejszych informacji i wydarzeń ubiegłego tygonia. Zapraszamy do lektury.

Z czym boryka sie opakowalnictwo?
Mimo ubiegłorocznego wzrostu w przemyśle opakowań, nadal istnieje wiele branżowych problemów. Sytuacja jest w miarę stabilna, a większość producentów opakowań pozytywnie ocenia swoją sytuację. Jednak zdarzają się problemy. Zobacz co spędza uczestnikom branży sen z powiek.
Problemy opakowalnictwa

Innowacyjna fabryka w Gryfinie
24 września odbędzie się oficjalna uroczystość otwarcia zakładu produkcyjnego firmy Invento Sp. z o.o. Fabryka będzie oferowała produkcję puszek PET oraz usługę rozlewu na tej samej linii. To jedno z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych miejsc w Polsce i Europie. Zakład produkcyjny przystosowany będzie do pracy w systemie 24/7. Fabryka posiada powierzchnię 10 tys. m2 z halą produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni 3 tys. m2. Zakład produkować będzie innowacyjne puszki typu PET, opatentowane w ponad 90 krajach na świecie. Całe wyposażenie pozwala także na produkcję napojów - w tym wód smakowych, soków, napojów energetycznych, witaminizowanych, nasyconych CO2 i wielu innych. Specjalne linie produkcyjne zainstalowane w fabryce są w pełni zautomatyzowane, przez co proces wytwórczy jest sprzęgnięty z zaawansowanym systemem kontroli jakości. 

RegrindPro na Fakuma 2015
Podczas corocznych targów pojawi się niezwykle wydajna technologia recyklingu regranulatu. Fakuma 2015 startuje 13 października. Uczestnicy targów będą mieli okazję dowiedzieć się znacznie więcej o zaletach nowe technologii od Erema. Światowy lider zaprezentuje nową usługę upcyklingu do recyklingu i mieszania. RegrindPro będzie krokiem milowym w stronę recyklingu regranulatów. Recykling regranulatu jako alternatywy dla materiału pierwotnego, ma ogromny potencjał dla przetwórców tworzyw sztucznych. Ceny surowców cały czas rosną, natomiast popyt na przetwarzanie regranulatu do wykonania wysokiej jakości produktów osiąga nieoceniony wzrost.
Sprawdź najnowszą technologię

Niebezpieczne opakowania serów
Firma Kraft wycofała ze sklepów 36 tys. opakowań serów topionych w plastrach pakowanych oddzielnie. Spożycie produktów marki Kraft Singles American oraz White American groziło zadławieniem. Fragmenty owijek, w które pakowane są plastry serów Kraft, mogą pozostać na produkcie, a w efekcie spowodować zadławienie konsumentów. Do sklepów w USA trafiło ok. 377 tys. wadliwych opakowań. Szokująca wiadomość dotarła do firmy dzięki konsumentom, z których trzech przyznało, że zadławiło się kawałkami tworzywa.

Nowe przepisy dla opakowań leków
Ministerstwo Zdrowia opublikowało jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wymagań dotyczących oznakowania opakowań produktu leczniczego i treści ulotki. Rozporządzenie jasno opisuje wymagania dotyczące oznakowania opakowań produktu leczniczego i treści ulotki oraz zakresu dostępności treści ulotki w formie właściwej dla osób niewidomych i słabowidzących. Według aktru wydanego przez Ministra Zdrowia m. in. na opakowaniu zewnętrznym, a jeżeli produkt ten nie ma opakowania zewnętrznego – na opakowaniu bezpośrednim, umieszcza się nazwę produktu leczniczego, jego moc, jeżeli produkt jest dostępny w kilku mocach oraz postać farmaceutyczną, jeżeli produkt jest dostępny w kilku postaciach. Takie informacje mają być podane w systemie Braille’a.
Dowiedz się więcej

Te oferty zwróciły naszą uwagę..

Worki do pakowania próżniowego – sprawdż ofertę

Zobacz młynek do tworzyw Rapid 2 z zestawem

Szukasz zgrzewarki do folii? Sprawdź SMS-1400 na mobilnej podstawie

Masz swój biznes? Zobacz ofertę na pudełka do pizzy