Przedstawiamy kolejne zestawienie informacji z ubiegłego tygodnia. Czytaj i nie przegap nadchodzących wydarzeń.

Nowa fabryka w Łapach
Spółka Ecolette otwiera zakład produkujący palety z odpadów kartonowych. Inwestycja zapewni nowe miejsca pracy. Szacuje się, że produkcja ruszy w drugim kwartale 2017 roku. Innowacyjne palety będą znacznie lżejsze, tańsze, a jednocześnie solidne i wytrzymałe. Do ich produkcji uruchomiono specjalnie zaprojektowane linie produkcyjne.
Przeczytaj więcej o fabryce 

Polak w jury World Beverage Innovation Awards
World Beverage Innovation Awards to konkurs promujący najwyższą jakość i innowacje w globalnym przemyśle napojów. Wśród jury znajdzie się Adam Bogacz – członek Rady Promocji Żywności Prozdrowotnej przy Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego. Specjaliści przyznają nagrody w 26 kategoriach z zakresu produktów, marek, składników, opakowań, wzornictwa, wytwarzania i obróbki, zrównoważonego rozwoju, a także marketingu i narzędzi komunikacji.Szczegóły konkursu 

Huhtamaki sponsorem World Coffee Portal CEO Forum
Z okazji tego wydarzenia Huhtamaki podjęła współpracę z Allegra Strategies i zamierza ją utrzymać w przyszłości. Dzięki tej inicjatywiie Huhtamaki rozwinie działalność nie tylko na rynku lokalnym, ale także globalnym. Podczas pierwszego w historii World Coffee Portal CEO Forum zaprezentowane zostaną nowe kubeczki do gorących napojów z charakterystycznymi "uśmiechami".
Zobacz projekt kubków 

Firma Folplast na terenie Segro Business Park Warsaw
Dystrybutor opakowań z tworzyw sztucznych wynajmie powierzchnię 850 m2, z czego 700 m2 zajmie magazyn. Spółka planuje wprowadzić się do obiektu we wrześniu. Segro Business Park to nowoczesny kompleks logistyczno-biznesowy, znajdujący się w odległości 16 km od centrum Warszawy oraz w pobliżu autostrady A2. Folplast stając się najemcą pomieszczeń podniesie znacznie rangę swojej firmy. 

Jeszcze w tym tygodniu...

20. edycja Międzynarodowych Targów Żywności, Napojów oraz Przetwarzania i Pakowania Żywności Riga Food rozpocznie się 2 września w Centrum Wystawowym Kipsala w Rydze. 

XIX Konferencja: Kompleksowa gospodarka odpadami odbędzie się w dniach 2-4 września w bydgoskim Hotelu Słoneczny Młyn.

Najlepsze oferty tygodnia:

Kup pojemnik do segregacji odpadów 

Zobacz belownicę HSM model MKP180

Sprawdź nową jednostkę wtryskową Battenfeld EcoPower 110/350

Pakowarka próżniowa Henkelman w super cenie