Drukarnia etykiet i opakowań Natalii Sp. z o.o. podjęła się w ostatnim okresie wdrożenia najnowszego rozwiązania Infosystems S.A. – informatycznego systemu zarządzania iPackManager. Jest ono dedykowane przedsiębiorstwom, które zajmują się produkcją opakowań i etykiet. Oferuje ono szereg innowacyjnych możliwości, ściśle dopasowanych do potrzeb firm z tego sektora. Wdrożenie przebiegło sprawnie i profesjonalnie, trwało zaledwie trzy miesiące.

iPackManager w drukarni Natalii

Artur Nowaczyk, prezes zarządu firmy Natalii

 

Natalii Sp. z o.o. z Rokietnicy to aktualnie jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów etykiet. Firma funkcjonuje od roku 1985, a od lat 90. ubiegłego wieku zajmuje się produkcją wielobarwnych etykiet samoprzylepnych na roli, które obecnie stanowią około jedną trzecią jej produkcji. Reszta to opakowania miękkie. Firma obsługuje klientów z Polski, jak i zagranicy - jedna czwarta jej produkcji trafia na zachód Europy. Za takimi sukcesami idzie intensywny rozwój tego przedsiębiorstwa, który trwa nieustannie od wielu lat. Firma inwestuje nie tylko w swój park maszynowy (posiada obecnie m.in. 10 maszyn do drukowania firmy Nilpeter i własną przygotowalnię), ale także dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się nieustannie wymagań rynku. 

Współpracę z Infosystems S.A. firma rozpoczęła już wiele lat temu, zyskując tym samym sprawny system do zarządzania przedsiębiorstwem.

- „Przez te wszystkie lata wykorzystywaliśmy rozwiązanie tego producenta – system Printmanger - i czerpaliśmy z niego wiele korzyści. Jednak zarówno rozwój naszej firmy, jak również informatyki i systemów do zarządzania wygenerował potrzebę wdrożenia czegoś na dzisiejsze czasy bardziej innowacyjnego. Niemałym znaczeniem przy wyborze kolejnego rozwiązania był dla nas fakt, że znaliśmy jakość usług firmy Infosystems S.A. Ważnym było również, że to partner z Polski, który zna potrzeby rodzimej branży poligraficznej i opakowaniowej, a także potrzeby i warunki polskiego rynku oraz posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrożeń rozwiązań do zarządzania w krajowych drukarniach. Istotnym także był fakt, że oferowane przez Infosystems S.A. rozwiązanie mogło być dopasowane do naszych potrzeb - to nie my musieliśmy dopasowywać się do systemu, ale ten został dopasowany do naszych potrzeb i wymagań” – mówi Artur Nowaczyk, prezes zarządu firmy Natalii. 

Wdrożenie systemu iPackManager przebiegało – jak podkreśla Artur Nowaczyk - sprawnie i trwało zaledwie kwartał.

- „Oczywiście fakt, że mieliśmy wcześniej do czynienia z systemem do zarządzania tego producenta bardzo nam pomógł, ale również firma Infosystems S.A. poczyniła w zakresie wdrożeń swoich rozwiązań ogromne postępy. Wiele prac (choć oczywiście nie wszystkie) można teraz wykonywać kontaktując się zdalnie, a to bardzo przyspiesza prace i skraca czas adaptacji nowych rozwiązań do codziennej pracy. Owszem, w fazie wdrożenia wymaga to większej uwagi od pracowników drukarni, ale później można czerpać z samego systemu wiele korzyści”.

Do najważniejszych, jakie wymienia Artur Nowaczyk należy przede wszystkim możliwość obsługi zleceń o tak dużej różnorodności, jaka charakteryzuje drukarnię Natalii. Również planowanie produkcji w systemie iPackManager jest możliwe na wiele miesięcy do przodu, a wszelkie zmiany dokonują się w nowym systemie automatycznie.

- „Wcześniej wymagało to od nas znacznie większej ilości czasu, teraz proces zmian jest automatyczny, dzięki czemu mogliśmy znacząco poprawić nasze działania w tym zakresie” - mówi Artur Nowaczyk.

Nowy system umożliwia także znacznie lepsze zarządzanie firmą za sprawą udoskonalonych w nim analiz poprodukcyjnych.

- „Dzięki nim możemy każde zlecenia sprawdzić od strony opłacalności, a także zastanowić się, w jaki sposób możemy je np. usprawnić. Posiadanie systemu do zarządzania przekłada się także na jakość obsługi samych klientów. Dzięki niemu mogą oni także czerpać wiedzę dotyczącą swojego zlecenia i szczegółów z tym związanych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy także poprawić efektywność wykorzystania naszych maszyn i ich operatorów, a także pracować nad eliminacją wąskich gardeł procesu produkcyjnego”

Artur Nowaczyk zwraca uwagę na jeszcze jeden element:

- „Wobec coraz większej konkurencji na rynku etykiet problemem stają się malejące marże. Automatyzacja procesów związanych z generowaniem oferty, przyjmowaniem i realizacją zleceń jest w związku z tym niezbędna. System iPackManager daje nam w tym zakresie także sporo bezpieczeństwa”.

 

Źródło: Infosystems