Data rozpoczęcia
2017-06-07
Data zakończenia
2017-06-09
Miejsce
Berlin, Niemcy

Szczyt European Label Forum, najważniejsze coroczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie FINAT, w tym roku zostało przeniesione do Berlina i odbędzie się w dniach 7–9 czerwca. Wydarzenie to, potocznie nazywane ELFem, gromadzi grono liderów branży, od dostawców surowców po użytkowników końcowych. Jest ono okazją by porozmawiać o najważniejszych strategicznych kwestiach biznesowych i zdobyć dużą wiedzę rynkową.

Konferencja European Label Forum 2017

Konferencja zostanie otwarta przemową Michaela Jacksona z Republiki Południowej Afryki, guru zarządzania, który dostarczy publiczności motywacji i inspiracji, by stawić czoła wyzwaniom związanym z zachodzącymi zmianami.

Jednym z ważniejszych elementów zmian, które w najbliższym czasie mają nastąpić jest czwarta rewolucja przemysłowa, nazywana często przemysłem 4.0, obejmująca wszystkie technologie, które za pośrednictwem tzw. Internetu rzeczy łączą się i współpracują ze sobą oraz wymieniają dane w celu zautomatyzowania i zoptymalizowania produkcji oraz stworzenia inteligentnych produktów łączących się z konsumentem.

Po głównej przemowie inauguracyjnej w programie ELF przewidziane są wystąpienia ekspertów z Porsche Consulting (Niemcy), EVRYTHNG (Wlk. Brytania / USA) i Randstad (Holandia), którzy przedstawią przełomową ewolucję, jaką jest przemysł 4.0, z perspektywy ludzi, produkcji oraz doświadczeń z produktem. Ponadto, specjaliści Ci wezmą udział w interaktywnej debacie z publicznością podczas końcowej sesji panelowej.

Uczestnicy zostaną także zabrani w podróż w przyszłość branży etykiet, rysując możliwe scenariusze dla tego konkretnego środowiska biznesowego na lata 2020–2025 oraz dostarczając praktycznego kontekstu jako podstawowych informacji niezbędnych do podejmowania decyzji strategicznych. W tym celu Stowarzyszenie FINAT zleciło ekspertowi z zakresu projektowania scenariuszy Paulowi de Ruijterowi z De Ruijter Strategy (Holandia) poprowadzenie w ciągu najbliższych miesięcy projektu, którego kulminacją będą dwa równoległe warsztaty interaktywne, które odbędą się podczas ELF.

Prezes Stowarzyszenia FINAT Thomas Hagmaier wspomina też o innych zmianach, omówionych w najnowszym raporcie FINAT RADAR:

- „Olbrzymie postępy, jakie dokonują się w dziedzinie druku cyfrowego, to oczywiście m.in. przeniesienie elastyczności wysokojakościowego druku niskonakładowego na grunt branży etykiet oraz fakt, że właściciele marek spodziewają się w nadchodzącym roku pozyskać dla swoich firm o 5% więcej rozwiązań z zakresu druku cyfrowego. Odzwierciedla to obserwowaną obecnie tendencję do redukcji wielkości nakładu etykiet dla dostaw na czas (JIT), zwiększania liczby wersji oraz oczywiście dzisiejszej mody na personalizację”.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się prezentacją najnowszych trendów i zmian rynkowych. AWA Alexander Watson Associates (Holandia) dokona analizy rynku bezpośredniego druku cyfrowego na pojemnikach, po czym nastąpi roczne podsumowanie miarodajnych statystyk etykietowych Stowarzyszenia FINAT oraz prezentacja półrocznej analizy rynku – raportu FINAT RADAR.   

Co więcej, uczestnicy konferencji ELF będą mieli okazję zapoznać się ze specjalnym raportem na temat zleconego przez FINAT badania nad obecną i przyszłą kondycją cyfrowego druku etykiet w Europie z punktu widzenia właścicieli marek, nabywców opakowań oraz producentów etykiet, przeprowadzonego przez amerykańską agencję badania rynku LPC, która realizowała także równoległe badanie w Ameryce Północnej.   

Jednym z głównych punktów drugiego dnia będzie specjalna dyskusja panelowa, w której liderzy trzech największych firm produkujących etykiety zastanowią się nad przyszłością branży etykiet. Ponadto prawdopodobny zarys przyszłości tej branży przedstawi gospodarz warsztatów Paul de Ruijter wraz ze współgospodarzem/pomocnikiem, prezesem elektem FINATu – Chrisem Ellisonem.

Kierunek trendów w procesie integracji europejskiej uległ w ciągu ostatnich kilku lat gwałtownej zmianie. Stowarzyszenie FINAT z dumą powita Pana Joschkę Fischera, byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec i jednego z najbardziej szanowanych mężów stanu końca XX wieku, jako prelegenta, który wygłosi przemówienie zamykające konferencję. Przedstawi on swoją osobistą perspektywę na temat obecnego i przyszłego krajobrazu społeczeństw europejskich, łącząc historię, teraźniejszość i przyszłość. 

Wkrótce udostępnione zostaną szczegółowe informacje o programie, prelegentach oraz wydarzeniach pobocznych, takich jak prezentacja nagród FINAT w kategorii etykiet i recyklingu, warsztaty przedkonferencyjne oraz imprezy towarzyskie. Dodatkowe informacje, w tym te dotyczące sposobu rejestrowania się, są dostępne tutaj.

 

Stowarzyszenie FINAT

Stowarzyszenie FINAT, założone w 1958 r. w Paryżu, a obecnie mające swoją siedzibę w Hadze (Holandia), jest ogólnoświatowym stowarzyszeniem producentów etykiet samoprzylepnych oraz powiązanych produktów i usług. Skupiające 550 członków w ponad 50 krajach stowarzyszenie FINAT może wiele zaoferować producentom etykiet i wszystkim dostawcom z branży etykiet w kwestii wymiany informacji oraz możliwości nawiązywania międzynarodowych kontaktów.

 

Więcej o Stowarzyszeniu FINAT

 

Źródło: FINAT