Firma PPH Ewa-Bis Sp. z o.o. istnieje od roku 1987. Od roku 1996 jest oficjalnym i jedynym przedstawicielem firmy Logopak w Polsce, która od 26 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości urządzenia do druku i naklejania etykiet na różne opakowania.

Celem projektantów było stworzenie maszyny zdolnej do bezawaryjnej i bezobsługowej pracy w ciężkich warunkach panujących na liniach produkcyjnych wielu zakładów. Każde urządzenie jest projektowane z uwzględnieniem szczegółowych wymagań klienta, dostosowywane do konkretnej aplikacji. Na targach Taropak 2005 została zaprezentowana maszyna Logomatic 920 II PFRK/804/160 RFID – urządzenie, które stanowi innowacyjne połączenie systemu drukowania i naklejania etykiet z nowoczesną technologią transponderów (tag RFID). Składa się ono z dwóch zasadniczych podzespołów: pierwszy z nich to standardowe urządzenie Logopak, przeznaczone do wydruku i naklejania etykiet logistycznych na jedną, dwie lub trzy strony palety. Podzespół drugi stanowi NOWOŚĆ w tego typu rozwiązaniach. Służy on do programowania i naklejania etykiet RFID (tagów) na jednostkę logistyczną.
Jak działa aplikator? Jeżeli wykorzystuje oba podzespoły znakujące, w chwili znakowania w pierwszej kolejności uruchamia się moduł znakujący etykietą logistyczną. Po wydrukowaniu etykieta zatrzymywana jest w określonej pozycji i czeka na zadziałanie podzespołu do znakowania etykietą RFID. Podzespół ten programuje taga i podkleja go pod etykietę logistyczną (UWAGA – tag programowany i podawany jest jedynie na żądanie). Wtedy podzespół pierwszy nakleja komponent składający się z etykiety logistycznej i etykiety RFID na paletę. Kolejna etykieta logistyczna na tę samą paletę naklejana jest już bez etykiety RFID. Podzespół drugi ma możliwość detekcji nieprawidłowo działających tagów. Jeżeli przy próbie programowania tag nie odpowie urządzeniu Logopak właściwym kodem, zostanie on odczytany jako nieprawidłowo działający i potraktowany jako brak (odrzucony). Urządzenie ponowi próbę programowania kolejnej etykiety RFID i jeżeli tag jest właściwy, proces przebiegnie tym razem tak jak dla etykiety prawidłowej, czyli zostanie ona zaprogramowana i podklejona do etykiety logistycznej. Ciekawostką jest to, że podzespół dla etykiet RFID może naklejać etykiety ''na żądanie''. Oznacza to na przykład, że - zgodnie z życzeniem klienta - niektóre palety mogą być znakowane tylko standardową etykietą logistyczną bez etykiety RFID, a inne palety zarówno etykietą logistyczną, jak i RFID. Standardowo urządzenie nakleja na jednej palecie ZAWSZE jedną etykietę RFID. Urządzenie zapisujące etykietę RFID może pracować w częstotliwości 13,56 Mhz. Podzespół do znakowania etykietą logistyczną zawiera magazyn na 3250 sztuk etykiet formatu A5, zaś magazyn podzespołu do znakowania etykietą RFID może pomieścić do 6500 etykiet o wysokości około 25 mm. Zastosowanie jumbo-roli z materiałami eksploatacyjnymi oraz unikalnej głowicy drukującej wbudowanej w kartridż szybko wymienny zapewnia długotrwałą pracę bez konieczności obsługi maszyny. Taki kartridż jest wyjątkowo wygodny w użytkowaniu – łatwy do zamontowania, ponieważ posiada bolec centrujący jego położenie w maszynie i nie wymaga konfigurowania po jego wymianie. System kontroli druku dot-shift oraz skaner weryfikujący czytelność kodu kreskowego gwarantują niezawodność urządzenia. Logopak posiada certyfikaty jakości stwierdzające zgodność z normami unijnymi, jednak jego wysoką ocenę wyznacza opinia klientów, którzy darzą urządzenia ogromnym zaufaniem od wielu lat.
Źródło: materiały Firmy PPH Ewa-Bis Sp. z o.o.
Źródło: ''

Komentarze