Data rozpoczęcia
2018-04-24
Data zakończenia
2018-04-26
Miejsce
Bydgoszcz

Rekordowa liczba Wystawców z całego świata, niemal o połowę większa w stosunku do ubiegłego roku powierzchnia ekspozycyjna, branżowe konferencje z bogatym zakresem merytorycznym, Giełda Kooperacyjna i ponad setka nowości - tak w skrócie zaprezentować można 2. edycję Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Narzędzia – Przemysł – Kooperacja. INNOFORM® 2018

Targi INNOFORM® to jedyna taka impreza na polskim rynku targowych spotkań przemysłu narzędziowo-przetwórczego, która może pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także bogatym programem merytorycznym i idealnie opracowanym, branżowo sprofilowanym zakresem tematycznym. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji m.in. dwie eksperckie konferencje: narzędziowo-przetwórczą oraz tegoroczną nowość pt.: „Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym”. Warto zatem efektywnie rozplanować swój czas, by uczestniczyć we wszystkich istotnych wydarzeniach podczas Targów INNOFORM®.

Pierwszego dnia na konferencji narzędziowo-przetwórczej Zwiedzający poznają nowe możliwości zwiększenia właściwości użytkowych narzędzi i części maszyn ze stali utwardzonych oraz nowe rozwiązania w systemach gorącokanałowych. Oprócz tego czekają na nich prelekcje dotyczące m.in. optymalizacji procesu przezbrajania form wtryskowych oraz czyszczenia technologią mikrocząsteczek suchego lodu w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Drugi dzień upłynie pod znakiem technik przyrostowych w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. Wykłady obejmować będą m.in. tematykę technologii DMLS w budowie wkładek z chłodzeniem konformalnym, druk 3D Innowacyjną Metodą Wsparcia Produkcji Butelek w CP Glass a także produkcję krótkoseryjną wyrobów z tworzyw sztucznych.

 

Techniczne innowacje

Wśród tegorocznych branżowych nowości prezentowanych na Targach INNOFORM® znajdą się m.in.: w pełni elektryczne wtryskarki marki Tederic, które zaprezentuje INAUTOM POLAND. Maszyny te zapewniają wysoką precyzję i umożliwiają wykonywanie wtrysków przy dużej prędkości, przemysłowe drukarki 3D Factory 2.0 Production, czyli urządzenia przeznaczone do prototypowania, tworzenia narzędzi oraz produktów finalnych. Drukarki 3D znajdują zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, automatyce przemysłowej i lotnictwie, a można je będzie zobaczyć na stoisku firmy OMNI3D. Na Zwiedzających czekają także m.in. innowacyjna stal ulepszana cieplnie EskyLos®2002 firmy Bogner Edelstahl Polska, wieloosiowa tokarka numeryczna Lynx 2100 z napędzanymi narzędziami DOOSAN prezentowana przez DEMATEC Polska, nowa seria dysz slim DF 8 z opatentowaną grzałką MultiPower firmy INCOE International Europe, innowacyjna linia frezów do obróbki węglików spiekanych Sphero-CVD firmy ITA Sp. z o.o. Sp. k., technologia zwiększająca wydajność form BALITHERM PRIMEFORMTM firmy Oerlikon Balzers Coating Poland, Mouldflo – kompaktowy system monitorowania i diagnozowania układów chłodzenia w formach wtryskowych firmy A. MARCINIAK OT, certyfikowane grafity POCO GRAPHITE prezentowane przez EDM TOOLS, system CoolingCare do automatycznego czyszczenia i diagnostyki kanałów chłodzących w formach wtryskowych firmy FADO czy multizłącza RMI, CMI do termoregulacji form wtryskowych firmy STAUBLI Łódź.

 

Giełda Kooperacyjna

Kooperacja to słowo, którym najlepiej można określić charakter targów. Współpraca między przedsiębiorstwami w produkcji towarów czy usług, która przynieść ma korzyści dla obydwu stron. I w tym miejscu pojawia się Giełda Kooperacyjna, która tworzy przestrzeń do biznesowych rozmów i finalizacji transakcji. W zeszłym roku Giełda przyciągnęła aż 70 firm, które reprezentowały najróżniejsze gałęzie przemysłu. Formuła Giełdy jest bardzo prosta. Spotkanie dwóch przedsiębiorców, którzy przychodzą na rozmowę z konkretnymi produktami, usługami i oczekiwaniami względem partnera. Albo udaje się od razu dobić targu, albo za stołem siada kolejny kontrahent i poszukiwania trwają dalej. 

 

Imponujący rozwój

Realna szansa na biznesową współpracę powoduje, że w tegorocznych targach postanowiło wziąć udział ponad 259 renomowanych producentów i dystrybutorów z całego świata. To ponad dwa razy więcej niż w zeszłym roku! O 40% wzrosła także powierzchnia ekspozycyjna, co przekłada się na jeszcze więcej branżowych nowości.

Mimo, że jest to dopiero druga edycja Targów INNOFORM® to już teraz są one najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu branży narzędziowej. Targi dają możliwość zobaczenia na żywo tego, co oferują firmy, ale przede wszystkim są okazją do zdobycia cennych kontaktów biznesowych i nawiązania stałej współpracy – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Nie przez przypadek Targi INNOFORM® organizowane są właśnie w największym mieście województwa kujawsko-pomorskiego. 

„Bogate tradycje Bydgoszczy, jako ważnego ośrodka branży narzędziowo-przetwórczej, zdecydowały, że Klaster podjął w ubiegłym roku decyzję o stworzeniu wystawy właśnie w sercu „doliny narzędziowej”. Pierwsza edycja od razu pokazała, że nasz pomysł był strzałem w dziesiątkę” – mówi Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, pomysłodawcy wydarzenia.

 

2. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®
Termin: 24-26 kwietnia 2018 r.
Miejsce: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187

 

Dowiedz się więcej o targach INNOFORM®

 

INNOFORM®

INNOFORM®

INNOFORM®

INNOFORM®

INNOFORM®

INNOFORM®

 

Źródło: Targi w Krakowie