Podczas targów drupa 2004 w Dusseldorfie Polar zaprezentuje, wydzielonej części ekspozycji Heidelberg Druckmaschinen AG, nowe szybkie krajarki, systemy tnące, systemy utrząsania, systemy cięcia etykiet i odwracarki stosu. W sumie Polar przedstawi ponad 60 produktów, z czego ponad połowę będą stanowić nowości.

Maszyny i urządzenia prezentowane będą jako integralne elementy procesu produkcyjnego włączone w sieć komputerową, ponieważ przekazywanie danych z przygotowalni właśnie tą drogą pozwala zaoszczędzić do 75% czasu z całego procesu przygotowania krajarek do cięcia.
Największym wydarzeniem będzie prezentacja nowej generacji szybkich krajarek X/XT o długości cięcia 78, 92, 115, 137, 155 oraz 176 cm. Symbol "X" oznacza w rzymskiej numeracji dziesięć. Polar tym samym podkreśla, iż począwszy od 1947 roku jest to już dziesiąta generacja szybkich krajarek.
Litera "T" oznacza, iż wybrane modele wyposażone są w zintegrowany ekran dotykowy (ang. touch screen). Nowe krajarki Polar X/XT wyróżnia prostota obsługa i funkcjonalność. Wyposażone zostały w kolorowy 15" ekran dotykowy TFT (w modelach XT), "OptiKnife" czyli standardowa możliwość wymiany noża od przodu, windę noża (także w modelu 78 i 92), nowoczesne sterowanie z możliwością rozbudowy o nowe funkcje na przyszłość, nowy wzmocniony nadmuch z rezerwą dla wydajniejszego napowietrzania stołów transportujących oraz w głębsze stoły przednie (dla modeli 78 i 92). Zoptymalizowano również jakość cięcia dopasowując ją do tzw. twardszych materiałów. Dzięki łączu Ethernet krajarki Polar X/XT przygotowane są do pracy w sieci za pomocą komputera przemysłowego PC. Opcjonalna funkcja "P-Net" pozwala na zdalna diagnozę i współpracę z programem Compucut. Wszystko to prowadzi do skrócenia czasu przygotowania kolejnej, nowej operacji i zwiększa dyspozycyjność maszyny.

Ponadto Polar zaprezentuje między innymi w pełni automatyczną linię obcięcia arkusza z czterech stron oraz takie urządzenia jak podnośniki stosu, Transomaty B i Transomaty 3BL, Transomaty E, nowy transportowy system chwytakowy, utrząsarki, podnośniki, sztance DC, odwracarki stosów oraz urządzenia do banderolowania.

Warto wspomnieć, iż nowe krajarki Polar X/XT można zobaczyć już dziś w Centrum Demonstracyjno-Szkoleniowym w siedzibie Heidelberg Polska przy ul. Popularnej 82, w Warszawie, w dni powszednie, w godzinach 9.00-16.00.


Źródło: ''

Komentarze