Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która jest w pełni zależna od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP), w swej ofercie handlowej posiada nowy gatunek polipropylenu (PP) Adflex 7492 XCP, który jest wytwarzany w oryginalnej technologii Catalloy należącej do LyondellBasell (LBI). Adflex 7492 XCP jest rekomendowany przede wszystkim do produkcji kapturów do obkurczania na zimno (typu stretch hood) oraz w zastosowaniach na folię rękawową.

Nowy specjalny gatunek PP do folii rękawowej w ofercie BOPS
Nowy gatunek odznacza się połączeniem wyjątkowej przezroczystości z bardzo wysoką udarnością, odpornością na przebicie i rozdarcie – są to kluczowe właściwości, zwłaszcza dla produkcji kapturów obkurczanych na zimno. Zamglenie dla folii o grubości 30 μm wyprodukowanej z nowego gatunku Adflex wynosi zaledwie 13 procent i jest to nowy wzorzec dla gatunków PP o wysokim stopniu modyfikacji. Adflex 7492 XCP został opracowany przede wszystkim z myślą o producentach kapturów do obkurczania palet, zapewniając użytkownikom odpowiednio wysoką przezroczystość i wytrzymałość mechaniczną. Dzięki wysiłkom zespołu badawczego udało się opracować materiał, który jest interesującą alternatywą dla standardowych gatunków i oferuje wyjątkową przezroczystość w połączeniu z dobrymi właściwościami mechanicznymi, miękkością w dotyku, a w warunkach przetwórstwa odznacza się stabilnością balonu i odpowiednio wysoką produktywnością.

Testy laboratoryjne i przemysłowe u klientów w pełni potwierdziły przydatność nowego gatunku nie tylko w zastosowaniach na kaptury do obkurczania na zimno, ale również w innych transparentnych aplikacjach foliowych.

Zakres zastosowań nowego gatunku Adflex 7492 XCP jest szeroki i może obejmować:
• opakowania przemysłowe (np. kaptury do obkurczania na zimno, kaptury termokurczliwe, ciężkie worki i wkładki do opakowań przemysłowych, folie przemysłowe);
• opakowania konsumenckie (np. woreczki na chleb, woreczki do głębokiego mrożenia, woreczki do sterylizacji, folie do termoformowania);
• folie rolnicze (np. folie do wykładania silosów, folie do kiszonek);
• przemysłowe systemy ochrony środowiska (np. folie do laminowania, folie ochronne).

Nowy gatunek sprawdza się również w foliach rękawowych o strukturze wielowarstwowej w warstwie rdzeniowej. Nowy Adflex w warunkach przetwórstwa zapewnia uzyskanie wysokich wydajności, podobnych do tych, które występują w przypadku LDPE (frakcjonowanego), a wytwarzane folie użytkowe mają doskonałą przezroczystość, także w przypadku zastosowania klaryfikowanego PP w warstwach zewnętrznych.

Jeśli przetwórca poszukuje wyjątkowych właściwości mechanicznych folii końcowej, może również rozważyć użycie w warstwie rdzeniowej nowego gatunku Adflex w mieszaninie z mLLDPE. Warto wspomnieć, że nowy Adflex wykazuje doskonałą kompatybilność nie tylko z LLDPE, ale również z wieloma innymi typami poliolefin.

Przy optymalnej równowadze sztywności, wytrzymałości mechanicznej i przezroczystości Adflex 7492 XCP pozwala również na obniżenie grubości wytwarzanych foli z wykorzystaniem mieszanin i folii o strukturze wielowarstwowej. Takie połączenie właściwości umożliwia obniżenie kosztów poprzez mniejsze zużycie materiałów.

Źródło: ''