Nowy specjalny gatunek PP do folii rękawowej w ofercie BOPS
Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która jest w pełni zależna od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP), w swej ofercie handlowej posiada nowy gatunek polipropylenu (PP) Adflex 7492 XCP, który jest wytwarzany w oryginalnej technologii Catalloy należącej do LyondellBasell (LBI). Adflex 7492 XCP jest rekomendowany przede wszystkim do produkcji kapturów do obkurczania na zimno (typu stretch hood) oraz w zastosowaniach na folię rękawową.



Zakres zastosowań nowego gatunku Adflex 7492 XCP jest szeroki i może obejmować:
• opakowania przemysłowe (np. kaptury do obkurczania na zimno, kaptury termokurczliwe, ciężkie worki i wkładki do opakowań przemysłowych, folie przemysłowe);
• opakowania konsumenckie (np. woreczki na chleb, woreczki do głębokiego mrożenia, woreczki do sterylizacji, folie do termoformowania);
• folie rolnicze (np. folie do wykładania silosów, folie do kiszonek);
• przemysłowe systemy ochrony środowiska (np. folie do laminowania, folie ochronne).
Nowy gatunek sprawdza się również w foliach rękawowych o strukturze wielowarstwowej w warstwie rdzeniowej. Nowy Adflex w warunkach przetwórstwa zapewnia uzyskanie wysokich wydajności, podobnych do tych, które występują w przypadku LDPE (frakcjonowanego), a wytwarzane folie użytkowe mają doskonałą przezroczystość, także w przypadku zastosowania klaryfikowanego PP w warstwach zewnętrznych.

Jeśli przetwórca poszukuje wyjątkowych właściwości mechanicznych folii końcowej, może również rozważyć użycie w warstwie rdzeniowej nowego gatunku Adflex w mieszaninie z mLLDPE. Warto wspomnieć, że nowy Adflex wykazuje doskonałą kompatybilność nie tylko z LLDPE, ale również z wieloma innymi typami poliolefin.
Przy optymalnej równowadze sztywności, wytrzymałości mechanicznej i przezroczystości Adflex 7492 XCP pozwala również na obniżenie grubości wytwarzanych foli z wykorzystaniem mieszanin i folii o strukturze wielowarstwowej. Takie połączenie właściwości umożliwia obniżenie kosztów poprzez mniejsze zużycie materiałów.
Źródło: ''