Data rozpoczęcia
2017-05-23
Data zakończenia
2017-05-26
Miejsce
Kielce

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, od przeszło 20 lat związane są z Targami Kielce.

PLASTPOL - XXI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

20. edycja targów PLASTPOL

Ostatnia edycja targów zgromadziła wystawców z 32 państw. Prestiż w branży oraz tytuł największej wystawy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej sprawiają, że targi odwiedziło ponad 18 500 specjalistów.

Kielecki PLASTPOL to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie, podczas których w 7 halach, na 32 000 metrów kwadratowych prezentowanych było setki pracujących maszyn o wadze blisko 1 000 ton. 


PLASTPOL 2017

Targi PLASTPOL powinny być punktem obowiązkowym dla firm z sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. 

Oprócz wielu flagowych polskich firm, swój udział w najbliższej edycji potwierdziło już wiele firm z Niemiec i Włoch, stanowiących najliczniejsze grupy wystawców zagranicznych. Wśród uczestników nie zabraknie także przedsiębiorców z Austrii, Francji, Belgii, Portugalii, Turcji, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Holandii, USA, Litwy, Czech, Japonii, Chin czy Tajwanu. Ponad połowa wystawców, biorących udział w kieleckich targach to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem.

 

Rozwój branży tworzyw sztucznych

Branża rozwija się bardzo dynamicznie - w ciągu ostatnich 20 lat istnienia targów PLASTPOL krajowa produkcja wzrosła aż trzykrotnie. Polski przemysł tworzyw sztucznych od kilkunastu lat odnotowuje systematyczny wzrost. Jednym z motorów postępu jest rozwój sektora produkcji opakowań, produkcji urządzeń i sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz motoryzacji. 

 

Tematyka i wydarzenia towarzyszące

Wystawa kompleksowo przedstawia branżę: od maszyn i całych linii technologicznych, po granulaty i inne komponenty do produkcji tworzyw sztucznych aż po innowacyjne technologie recyklingu. Tradycją PLASTPOLU są przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych firm i produktów.

Podczas kieleckiej wystawy od wielu lat, odbywa się lubiany konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych - Omniplast, w którym wystawcy mogą zdobywać ciekawe nagrody. Nieodłączną częścią Plastpolu, jest również towarzyszące im od 20 lat seminarium techniczne Plastech Info. Podczas targów miejsce mają także spotkania kooperacyjne wystawców z Polski i Niemiec, organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. To w trakcie targów PLASTPOL Fundacja PlasticsEurope Polska prezentuje najnowsze wyniki branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. 

 

Termin: 23-26 maja 2017

Miejsce: Targi Kielce


Dowiedz się więcej o targach PLASTPOL

 

Źródło: Targi Kielce