Data rozpoczęcia
2018-05-22
Data zakończenia
2018-05-25
Miejsce
Kielce

22. edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędzie się w dniach 22-25 maja 2018 roku w Targach Kielce.

PLASTPOL - XXII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy

Targi PLASTPOL to ekspozycja, gromadząca ponad 800 firm z 36 krajów świata. W jednym miejscu można zapoznać się z najnowszymi maszynami, robotami, liniami produkcyjnymi, komponentami, metodami recyklingu tworzyw sztucznych. Z roku na rok zwiększa się nie tylko liczba wystawców, ale także zwiedzających - blisko 19 tys. w roku 2017. 

PLASTPOL to dziś najważniejsze i największe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce, wydarzenie niezwykle cenione w Europie, którego zakres branżowy obejmuje nie tylko technologie, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale także segment opakowań, wzornictwo, tworzywa sztuczne i recykling oraz przetwórstwo gumy.

Ponad połowę wystawców stanowią firmy zagraniczne. W wystawie udział biorą przedstawiciele między innymi z: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Malezja. Najliczniej reprezentowane są firmy z Niemiec i Włoch. Dzięki takiemu przekrojowi firm zagranicznych, PLASTPOL zyskał miano najbardziej międzynarodowych targów spośród wszystkich wystaw branżowych odbywających się w Polsce.

Wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej od komponentu po gotowy produkt to trend, jaki dominuje podczas targów PLASTPOL od lat. To w Kielcach właśnie wiele firm decyduje się prezentować nowości z tego zakresu. Cztery targowe dni stanowią również pakiet wiedzy o branży, między innymi o kierunkach jej rozwoju w kontekście pojawiających się nowych technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Podczas targów PLASTPOL bieżące dane branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie tradycyjnie przedstawi Fundacja PlasticsEurope Polska. W programie targowym pojawia się wiele propozycji o charakterze naukowym i technicznym np. seminarium techniczne Plastech Info oraz konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych – Omniplast. Najlepsze produkty targów od lat nagrodzone zostaną Medalami Targów Kielce podczas uroczystej gali Platinum Plast.

 

Zapraszamy 22–25 maja na targi PLASTPOL 2018 w Targach Kielce! 

 

Dowiedz się więcej o targach PLASTPOL

 

Źródło: Targi Kielce

Targi Kielce