Prawidłowe przygotowanie ładunku do transportu jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. TranSystem to szereg najwyższej jakości produktów oferowanych przez firmę ScanPack, przeznaczonych do stabilizacji i zabezpieczania ładunków w transporcie lądowym, lotniczym, jak i morskim. Dopasowanie odpowiedniego produktu do rodzaju przewożonego ładunku, jak i warunków w jakich się to odbywa, jest dużym wyzwaniem. Źle dobrane zabezpieczenie może spowodować olbrzymie straty podczas transportu. ScanPack to firma, która doradzi w tym zakresie i pomoże znaleźć właściwe, zgodne z preferencjami klienta rozwiązanie.

TranSystem - zabezpiecz swój ładunek podczas transportu z firmą ScanPack!

Firma ScanPack S.J. funkcjonuje na rynku od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, będąc jednym z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych. Głównym profilem działalności firmy jest sprzedaż materiałów i maszyn pakujących taśmą polipropylenową i poliestrową oraz automatycznych maszyn pakujących w folie termokurczliwe. Dostrzegając potrzebę zabezpieczania w transporcie zapakowanych produktów za pomocą swych maszyn, ScanPack zgromadził i wyodrębnił grupę towarów, określaną nazwą TranSystem.

 

TranSystem

 

Dlaczego warto stosować TranSystem?

Pośpiech oraz ciągła gonitwa związana z koniecznością dotrzymania terminów dostawy to w dzisiejszych czasach główne czynniki, w wyniku których zapomina się o prawidłowym zabezpieczeniu ładunku. Jego swobodne przemieszczanie się w trakcie transportu, może stanowić śmiertelne zagrożenie – nie tylko dla kierowcy, ale także dla innych uczestników ruchu.

Coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem ciężarówek, a prowadzący je kierowcy kilkunastokrotnie częściej narażeni są na utratę zdrowia czy też życia, niż kierowcy samochodów osobowych. Przyczyną około jednej piątej wypadków z udziałem samochodów ciężarowych jest niewłaściwe zabezpieczenie ładunku. Według szacunków ekspertów ok. 70% wszystkich ładunków jest źle zabezpieczonych.

Biorąc pod uwagę prawo bezwładności, jeżeli pojazd, poruszający się z prędkością 50 km/h uderzy czołowo w twardą przeszkodę, niezamocowany ładunek o wadze 25 kg przemieści się do przodu z praktycznie niezmniejszoną prędkością i uderzy kierowcę od tyłu z siłą, która odpowiada przedmiotowi ważącemu 900 kg. W samochodzie, przy pokonywaniu zakrętów, hamowaniu i innych często niespodziewanych manewrach, niedopuszczalne jest aby ładunek się przewracał czy zmieniał położenie. Jego właściwe zabezpieczenie jest zatem podstawą gwarantującą dostarczenie go terminowo i w niezmienionej postaci do odbiorcy. 

 

Oferta firmy ScanPack

W ofercie firmy znajdują się zarówno zabezpieczenia produktów na paletach jak i całych ładunków samochodowych. Zabezpieczając ładunek, chroniony jest przede wszystkim kierowca firmy spedycyjnej, jak i towar. Prowadzący pojazd powinien mieć komfort pełnego hamowania, jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych oraz nagłych manewrów. Dotyczy to tak samochodów ciężarowych, jak i samochodów dostawczych nawet wtedy, gdy transport odbywa się na odcinku kilku kilometrów. 

 

Do zabezpieczania produktów i stabilizacji ładunków można wykorzystać: 

  • TAŚMY POLIESTROWE NARROSTRAP - taśmy poliestrowe najnowszej generacji wyprodukowane z wielu tysięcy splecionych ze sobą wzdłużnych włókien poliestrowych połączonych osnową. 
Więcej
  • TAŚMY POLIESTROWE SCANSTRAP - taśmy o nieco przestarzałej technologii wykonania, dobre i skuteczne w spinaniu ciężkich ładunków. Należą do nich taśmy typu WG i SCM.
Więcej
  • TAŚMY POLIPROPYLENOWE SEKISTRAP - taśmy zalecane do lekkich ładunków, do zastosowań ręcznych i do pakowania paczek w maszynach półatomatycznych i automatycznych. ScanPack oferuje najwyższej jakości taśmy polipropylenowe o unikalnej elastyczności.
Więcej
  • TAŚMY POLIESTROWE SEKIPET - taśmy mocne i o bardzo dobrej elastyczności, konkurujące z taśmą stalową skutecznie wypierając ją z rynku taśm spinających. Biorąc pod uwagę odporność na działanie wysokich temperatur i promieni UV taśma poliestrowa SekiPET ma również przewagę nad taśmami polipropylenowymi.
Więcej
  • WORKI POWIETRZNE - SZTAUERSKIE - produkty służące do wypełnienia powierzchni między paletami. Idealnie zapobiegają uszkodzeniom i przesuwaniu się ładunków podczas transportu. Zastosowanie worków sztauerskich znacznie zwiększa bezpieczeństwo i stabilność ładunku.
Więcej
  • KĄTOWNIKI TEKTUROWE, OCHRONNE - niezastąpiony element zabezpieczenia, usztywnienia, umocnienia i stabilizacji ładunków w transporcie. Kątowniki tekturowe służą do zabezpieczania naroża jednostkowych produktów, jak i palet z tymi produktami. Kątowniki zabezpieczają również produkty przed wrzynaniem się taśm spinających w narożniki ładunku.
Więcej
  • POCHŁANIACZE WILGOCI - produkty skutecznie zabezpieczające ładunek przed wilgocią, kondensacją pary wodnej, skorodowaniem, pleśnieniem, przykrym zapachem. Cechuje je stosunkowo niewielki koszt. Wyróżniamy:
  1. Pochłaniacze wilgoci DRI - PACK - przeznaczone do ochrony wszystkich rodzajów produktów;
  2. Pochłaniacze wilgoci HYGRO BAG - zaprojektowane w celu pochłaniania nadmiaru wilgoci w kontenerach;
  3. Pochłaniacze wilgoci SILICA GEL - desiccant chemiczny, złożony z kryształków.
Więcej

 

Skontaktuj się z firmą ScanPack

 

Źródło: ScanPack