Data rozpoczęcia
2019-05-28
Data zakończenia
2019-05-31
Miejsce
Kielce

Polskie firmy branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dynamicznie się rozwijają, a z roku na rok rośnie krajowy rynek tej branży. To właśnie dlatego targi PLASTPOL to najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej miejsce prezentacji możliwości produkcyjnych, biznesowych kontaktów, przeglądu ciekawych nowości i debiutów firm. Dla przedsiębiorców zagranicznych, którzy stanowią już ponad 50 procent wystawców Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, to wyjątkowa okazja spotkania w jedynym miejscu liderów polskiej branży i nawiązania współpracy. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 28-31 maja.

XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez produktów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Wzrasta ich specjalizacja, podążając w stronę recyklingu i biodegradowalności. W 2018 roku podczas targów PLASTPOL wystawa zgromadziła ofertę 812 firm z 39 państw. Powierzchnia ekspozycji we wszystkich 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka targowego wyniosła 34.000 metrów kwadratowych. PLASTPOL odwiedziło blisko 19.000 specjalistów.

Dane PlasticsEurope za rok 2017 wskazują, że najwięcej inwestorów zagranicznych w branży przetwórstwa tworzyw pochodzi z Niemiec, Austrii i Włoch. Firmy z tych krajów stanowiły najliczniejszą grupę wystawców roku 2018. W kolejnej edycji targów PLASTPOL do tego grona dołącza również Turcja z ważnymi firmami branży. Pojawianie się kolejnych silnych graczy międzynarodowego rynku podczas wystawy w Targach Kielce, po raz kolejny udowadnia, że ranga wydarzenia wciąż rośnie. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy gromadzą na liście wystawców firmy z różnych kierunków: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Indii, Iranu, Irlandii, Izraela, Japonii, Kataru, Korei Płd., Litwy, Luxemburga, Malezji, Niemiec, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Tajwanu, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Włoch oraz oczywiście z Polski.

Zakres branżowy targów obejmuje: technologie, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, opakowania, wzornictwo, tworzywa sztuczne, przetwórstwo gumy, recykling.

 

Specjaliści przetwórstwa tworzyw sztucznych o przyszłości branży

PLASTPOL 2019 nie zawiedzie tych, którzy przyzwyczaili się do hal kieleckiego ośrodka wstawienniczego wypełnionych pracującymi maszynami i prezentacją nowych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Oprócz ciekawych ekspozycji zapraszających do zwiedzania i rozmów o biznesie, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Targach Kielce to miejsce, gdzie merytorycznie można przedyskutować przyszłość branży.

Po raz kolejny, w przededniu targów, odbędzie się spotkanie przedstawicieli kadr menadżerskich polskiej branży tworzyw. To już tradycja, zapoczątkowana kilka lat temu. Branżowe rozmowy, organizowane wspólnie przez Fundację PlasticsEurope Polska oraz Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych gromadzą czołowych przedstawicieli firm krajowej branży.

Pierwszy targowy dzień uczestnikom targów PLASTPOL nieodmiennie kojarzy się z konferencją Fundacji PlasticsEurope Polska, która ogłasza w Kielcach najświeższe dane branży dotyczące produkcji i zapotrzebowania na tworzywa w Polsce i w Europie. Spotkanie organizowane w scenerii 27-metrowej wieży Centrum Kongresowego Targów Kielce gromadzi wielu przedstawicieli prasy, zarówno branżowej, jak i lokalnej i ogólnopolskiej.   

 

Jubileuszowy OMNIPLAST i pełen wiedzy PLASTECH INFO w Targach Kielce

Z targami branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy związany jest również finał znanego na polskim rynku konkursu Omniplast. Jego zadaniem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Odbywający się tradycyjnie w pierwszym targowym dniu konkurs w 2019 roku obchodzi swój jubileusz 10-lecia. Organizatorzy - Targi Kielce oraz Serwis Internetowy www.tworzywa.pl przygotowali dla wystawców targów PLASTPOL, spośród których rekrutują się zawodnicy, wiele niespodzianek.

PLASTECH INFO to kolejny stały punkt programu targów PLASTPOL 2019. Dwudniowe seminarium techniczne towarzyszy targom w Kielcach i propaguje bieżącą wiedzę o branży.  

 

GALA PLATINUM – tylko dla najlepszych podczas targów PLASTPOL

Najlepsze produkty targowe, najciekawsze sposoby ich prezentacji na stoiskach zawsze są w Kielcach mile widziane, a także nagradzane. Gala PLATINUM PLAST, towarzysząca targom PLASTPOL uroczystość przyznawania wyróżnień i medali Targów Kielce, gromadzi zawsze duże audytorium, a trofea targowe zdobią ściany i półki wielu firm polskich i zagranicznych.

 

Kolejna, 23. edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przed nami! Zapraszamy do Targów Kielce 28-31 maja 2019!

 

Dowiedz się więcej o targach PLASTPOL

 

Źródło: Targi Kielce