Ostatniego dnia Targów Innovations Packaging 2012, 15 marca br. w Hali Expo XXI w Warszawie, podczas uroczystego spotkania w gronie specjalistów branży i mediów, zostali ogłoszeni laureaci pierwszej edycji konkursu Firma Roku 2011 w kategorii Opakowania/Maszyny.

Znamy liderów rynku opakowaniowego. Certyfikaty Firma Roku 2011 w kategorii Opakowania/Maszyny zostały rozdane
Certyfikaty Firma Roku 2011 przyznano dziesięciu wyróżniającym się podmiotom gospodarczym w trzech kategoriach: Opakowania, Maszyny Pakujące oraz Materiały do produkowanych opakowań.

W kategorii Opakowania nagrodzono firmy: Gerresheimer Bolesławiec S.A., Gabi Plast PPH Gabriela Kośmider, BSC Drukarnia Opakowań S.A., Zakład Artykułów Technicznych „Artech” Sp. z o.o., Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. oraz Packservice Sp. z o.o.

W kategorii Maszyny pakujące zwycięzcami zostały: ULMA Packaging Polska, Drewmax T. Sąsiadek i Wspólnicy, oraz Biuro technologiczno-marketingowe „TTM”.

W kategorii Materiały do produkowanych opakowań wyróżniono firmy: BSC Drukarnia Opakowań S.A., Packservice Sp z o.o. oraz PC Point Sp.j. Krystyna i Piotr Cippert.

Nagrody wręczał Marcin Andrzejewski, Dyrektor Programowy Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej, przedstawiciel organizatora konkursu.

Pierwsza edycja konkursu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród firm z branży opakowaniowej. Byliśmy mile zaskoczeni frekwencją, która przyniosła kilkaset zgłoszeń. To ogromny sukces, który pokazuje, jak wiele firm w Polsce świadomie inwestuje we własny rozwój i chce się nim chwalić. Konkurs Firma Roku 2011 jest formalnym potwierdzeniem rzetelności i innowacyjności działań, podejmowanych przez przedsiębiorstwa w danym roku i latach poprzedzających. – informuje Andrzejewski.

Certyfikat Firma Roku 2011 jest wyróżnieniem przyznawanym firmom za ich osiągnięcia i wyznaczanie nowych standardów w wyspecjalizowanym rynku, na którym funkcjonują. Laureaci są wyłaniani z uwzględnieniem takich kryteriów, jak dotychczasowy dorobek, pozycja rynkowa, wkład w rozwój rynku branżowego, oraz uzyskane wyróżnienia. Do kluczowych czynników weryfikujących zgłoszone podmioty należą: rekomendacje ich partnerów handlowych, wyniki badań marketingowych oraz raporty inspektorów wojewódzkich.


Źródło: ''