Gość: Piotr
2002-01-18 00:00
Organizacje odzysku
Czy firma może w ciągu roku zmienić organizację odzysku z którą współpracuje?
Gość: Arek
2002-01-18 00:00
Re: Organizacje odzysku
Ustawa nie zmusza przedsiębiorcy do współpracy z jedną, konkretną organizacją odzysku. Przedsiębiorca musi jedynie do końca stycznia poinformować marszałka województwa, czy obowiązek odzysku opakowań będzie wykonywał samodzielnie, czy z pomocą organizacji, ale ustawa nie przewiduje sankcji za ewentualną zmianę decyzji. Nie ma też konieczności wskazania od razu, której organizacji odzysk został zlecony.
Zalecam ostrożność w wyborze organizacji i radzę poczekać z wyborem do marca, kiedy oferta organizacji się skrystalizuje. Ostrzegam, iż w wypadku "plajty" organizacji obowiązek zapłaty znów spadnie na przedsiębiorcę. Na dobrą sprawę umowę z wybraną organizacją odzysku można podpisać nawet w końcu roku, ale wiąże się to z ryzykiem zapłacenia wyższej ceny lub nie przyjęciem przez organizację niektórych opakowań do recyklingu.
Gość: RC
2002-01-29 00:00
Re: Organizacje odzysku
Lepiej zaczekać, rozejrzeć się i wybrać rzetelną organizację niż później zmieniać. Zresztą w takiej sytuacji zawsze będą problemy z ewidencją.
Gość: Alicja
2004-02-03 00:00
Re: Organizacje odzysku
Jesteśmy dużą firmą w Polsce i mamy swoje oddziały .Czy obowiązek recyklingu możemy zlecić np. dla dwóch organizacji odzysku .Obawiam się przyszłych problemów ze sprawozdawczością ...
Gość: Marek
2004-02-09 00:00
Re: Re: Organizacje odzysku
Można zlecić dowolnej ilości organizacji odzysku, zeleży to tylko od zapisów zawartej umowy. Najlepiej zlecić tą pracę tzw. "osobom trzecim" np. wyspecjalizowanym firmom konsultingowym. Wówczas zapanują nad całą dokumentacją w przedsiebiorstwie wielozakładowym a dzieki współpracy bezpośredniej z recyklerami i minimalnym kosztom własnym mają zdecydowanie atrakcyjniejszą ofertę cenową. Poza tym specjalizują się w całokształcie zagadnień z zakresu ochrony środowiska, więc są użyteczni przy rozwiazywaniu innych problemów. My taką firmę wynajeliśmy, aposiadamy cztery duże zakłady produkcyjne w kraju. Koszty "recyklingu" spadły prawie 0 połowę w porównaniu z dotychczas obsługującą nas dużą organizacją odzysku a firma konsultingowa zoorganizawała nam cały proces zwiazany z pakowaniem, obrotem opakowaniami, recyklingiem i utylizacją. Wiecej 508/083281.
Gość: Dlaczego nie DOL-EKO
2005-02-08 00:00
Re: Re: Re: Organizacje odzysku
Przedmówca napisał "Najlepiej zlecić tą pracę tzw. "osobom trzecim" np. wyspecjalizowanym firmom konsultingowym. " Żaden z takich podmiotów (jedynie Organizacja Odzysku) z mocy ustawy nie przejmuje odpowiedzialności za rzetelne wykonanie przejętych zobowiazań. Negatywny wynik kontroli sposobu i rzetelności realizacji zobowiązań i wynikające z tego sankcje obciążają Przedsiębiorcę jako własciciela obowiązku. Przy współpracy z Organizacją Odzysku sytuacja wygląda odmiennie.