Komisja Europejska zaakceptowała proces przejęcia firmy APPE przez Plastipak Packaging. Połączenie sił prowadzone będzie pod nazwą nowego właściciela.

APPE oficjalnie przejęte przez Plastipak Packaging

Dyrektor generalny Plastipak Packaging, William C. Young z radością powita APPE pod swymi skrzydłami. Połączenie wzmocni pozycję firmy w Europie, co znacznie wpłynie na rozwój Plastipak Packaging. Przedsiębiorstwo będzie stanowić solidną platformę dla dalszego rozwoju w okolicznych regionach. Przewagą dla konkurencji będą Centra Innowacyjne Opakowań, dzięki którym dostawa i serwis systemów Direct Object Printing oraz technologii ThermoShape i ThermaLite są tak niezaowdne. W ofercie firmy znajdują się także barierowe pojemniki wielowarstwowe oraz E-Pet z całkowicie zintegrowanymi uchwytami i wiele, wiele innych. Połączenie zespołów pracowniczych obu firm, a także ogromne zaangażowanie w pracę pozwoli Plastipak stać się globalnym liderem w branży opakowań sztywnych.

Plastipak Packaging obecnie posiada w Europie 15 fabryk w 12 krajach. Stanowisko dyrektora zarządzającego w tym regionie objął Martin Hargreaves. Dyrektorem operacyjnym, kierującym działami międzynarodowymi w firmie jest Frank Pollock. Ich działania mają połączyć innowacyjność APPE i globalny zasięg Plastipak, by zaspokajać potrzeby klientów na wszystkich kontynentach oraz poszerzać działalność o nowe rynki. Firmę cechuje duża wydajność materiałowa, a do tego innowacyjność i specjalne wzornictwo pojemników wpływają na zwiększanie się liczby potencjalnych i obecnych klientów.