Data rozpoczęcia
2013-12-19
Data zakończenia
2013-12-19
Miejsce
Warszawa

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska zaprasza na konferencję organizowaną wspólnie z Ministerstwem Środowiska pod nazwą: EMAS czyli efektywne zarządzanie gospodarką odpadami.

EMAS, czyli efektywne zarządzania gospodarką odpadami
EMASMijający rok obfitował w zmiany przepisów dotyczących odpadów, a na 2014 r. zapowiadane są kolejne nowelizacje. Dostosowanie się do zmieniających warunków przy jednoczesnym zachowaniu efektywności działania jest dużym wyzwaniem dla branży gospodarki odpadami.

W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera system ekozarządzania i audytu (EMAS), wielokrotnie wskazywany w nowych przepisach o odpadach. Odniesienia do EMAS znalazły się m.in. w nowej ustawie o odpadach czy nowej ustawie o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Również przygotowywane nowelizacje przepisów o bateriach i akumulatorach oraz zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym wprowadzają pewne rozwiązania powodujące zainteresowanie branży systemem ekozarządzania i audytu.

Konferencja będzie okazją do zgłębienia wiedzy o systemie EMAS, jak i jego praktycznym zastosowaniu w branży gospodarki odpadami.

W trakcie konferencji zabiorą głos przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Polskiego Centrum Akredytacji oraz eksperci w zakresie zarządzania środowiskowego i gospodarki odpadami. Przewidziany jest również czas na dyskusję.

Konferencja odbędzie się w dniu 19 grudnia 2013 r. w sali nr 324a-b w budynku Ministerstwa Środowiska, przy ul. Wawelskiej 52/54 w Warszawie, w godzinach 10:00-15:30.

Program oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod linkiem:
http://www.gdos.gov.pl/Articles/view/7441/

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania dotyczące konferencji proszę kierować na adres maciej.krzyczkowski@gdos.gov.pl.