Data rozpoczęcia
2017-11-08
Data zakończenia
2017-11-09
Miejsce
Poznań

W dniach 8-9 listopada 2017 w Poznaniu odbędzie się Kongres Branży Poligraficznej „Art of Color”, w trakcie którego będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele różnych pytań. Jak drukować nowocześnie, ekonomicznie i ekologicznie? Jakie trendy dominują w branży? W jakim kierunku branża się rozwija i czy jest gotowa do wejścia na nowe rynki? To tylko niektóre z zagadnień, które poruszane będą podczas dwudniowego spotkania.

Kongres Branży Poligraficznej „Art of Color”

- "Chcemy, aby nadchodzący kongres stał się jedynym w Polsce wydarzeniem dla branży poligraficznej, organizowanym na taką skalę i skupionym wokół tematyki nowoczesnych technik druku. W czasie dwudniowych wykładów i warsztatów zagadnienia dotyczące poligrafii oraz produkcji opakowań przeplatać się będą z designem i innowacyjnymi technologiami" – mówi Przemysław Trawa, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

W programie Kongresu Branży Poligraficznej „Art of Color” zaplanowane są m.in. prelekcje, wykłady oraz panele dyskusyjne na temat perspektyw stojących przed branżą poligraficzną, możliwości uzyskania dotacji unijnych na rozwój przedsiębiorstw, możliwości wykorzystania druku 2,5D w poligrafii oraz nowoczesnych technik, takich jak fleksotronika.

Drugi dzień kongresu zostanie poświęcony na warsztaty ułożone w trzech blokach tematycznych. Omówione zostaną tam możliwości wykorzystania technologii druku 3D oraz warunki współpracy branży poligraficznej z branżą opakowaniową i wydawnictwami.

Tematyka kongresu przede wszystkim powinna zainteresować przedstawiecieli rynku poligraficznego, właścicieli i dyrektorów technicznych drukarń, designerów, projektantów opakowań i etykiet, ale także agencje reklamowe i wydawnictwa. W prace nad kongresem zaangażowali się już m.in. Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego, Polska Izba Druku, Polska Izba Fleksografów oraz Polska Izba Opakowań, Sekcja Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, a także Polska Izba Artykułów Promocyjnych.

Spotkanie w Poznaniu przedstawicieli branży poligraficznej i opakowaniowej ma jeszcze jeden cel:

- "Mamy nadzieję, że wydarzenie to nie tylko stanie się doskonałym forum dyskusji o rozwoju technologicznym rynku poligraficznego w Polsce, ale także przyczyni się do integracji branży, co jest naszym nadrzędnym celem. Realizację tego pomysłu będziemy kontynuować w czasie przyszłorocznych targów Poligrafia, które odbędą się jesienią 2018 roku, wspólnie z Międzynarodowymi Targami Pakowania i Etykietowania Taropak" – zapowiada prezes Trawa.

Kongres odbędzie się w nowoczesnym Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, a wydarzenie uświetni wieczorna gala zorganizowana w Sali Ziemi.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie