Firma poszerzyła swą ofertę środków chemicznych stosowanych w drukarniach opakowaniowych. Na dzień dzisiejszy produkty te przeznaczone są dla drukarni offsetowych, jednak już jesienią firma ABC/Allied Pressroom Products ma zamiar wprowadzić na rynek środki chemiczne przeznaczone dla fleksografii.

Nowe produkty w portfolio ABC/Allied Pressroom Products
Mówi Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe Sp. z o.o.: „Opakowania to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów branży poligraficznej, odporny przy tym na wszechobecną dekoniunkturę. Z tego też względu postanowiliśmy rozbudować linię naszych produktów, znajdujących zastosowanie w tej części rynku. Wśród nowych i udoskonalonych produktów znajdą się zarówno środki chemiczne wykorzystywane w druku offsetowym, jak też zupełna nowość w naszym przypadku – preparaty stworzone z myślą o technice fleksograficznej”.

Firma ABC Allied/Pressrodom Products specjalizuje się w produkcji zaawansowanych chemikaliów dla drukarń offsetowych, wśród których znajdują się także firmy specjalizujące się w opakowaniach. Z myślą o nich przygotowana została specjalna seria produktów, w skład której wchodzą m.in. bufory o niskiej migracji, pozwalające na bezpośredni kontakt opakowania z żywnością i posiadające certyfikat ISEGA oraz pudry drukarskie z certyfikatami GMO Free oraz niskiego pylenia (wystawianym przez Instytut Intertek). Co istotne, bufory są produkowane w warszawskiej siedzibie ABC Allied/Pressrodom Products Europe, gdzie od kilku miesięcy działa linia wytwórcza, w skład której wchodzi m.in. dedykowany, profesjonalny mieszalnik z możliwością dyspergowania. Wkrótce dołączą do niej urządzenia do konfekcjonowania i pakowania.

W najbliższych tygodniach w ofercie firmy ABC Allied/Pressrodom Products pojawią się również regeneratory o obniżonym poziomie emisji wolnych środków organicznych, a także suszki do farb niezawierające związków kobaltu dla drukarń opakowaniowych bazujących na technice offsetowej.

Kolejnym krokiem, jak zapowiada Konrad Lewandowski, będzie wprowadzenie na rynek nowej linii chemikaliów dla druku fleksograficznego: „To zupełna nowość w naszej ofercie i nowy rozdział w historii całej firmy, gdyż do tej pory koncentrowaliśmy się wyłącznie na offsecie. Przyglądając się bacznie sytuacji rynkowej doszliśmy do wniosku, że naturalnym krokiem w naszym rozwoju powinno być właśnie stworzenie własnej chemii drukarskiej dla fleksografów. Produkty te będą wytwarzane ze specjalnych koncentratów w Warszawie, a ich rynkowa premiera planowana jest na jesień tego roku”.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com