Data rozpoczęcia
2016-11-23
Data zakończenia
2016-11-23
Miejsce
Warszawa

Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2016 roku w godz. 9:00-16:00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Konferencja

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną doświadczenia innych krajów europejskich z obszaru rozwoju i wdrażania praktycznych modeli biznesowych. Odbędzie się prezentacja pierwszej na świecie mapy drogowej dla rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego przygotowanej przez Fiński Fundusz Innowacyjny we współpracy z fińskim Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Rolnictwa i biznesem. Wspólnie z przedstawicielami administracji rządowej, biznesem i organizacjami pozarządowymi odbędzie się dyskusja czy podobne rozwiązania można wprowadzić w naszym kraju.

W czasie konferencji odbędą się również kreatywne warsztaty z twórczego upcyclingu prowadzone przez projektantów z platformy Dekoeko.com oraz będzie można zobaczyć, jakie interesujące przedmioty codziennego użytku tworzą polscy artyści z surowców wtórnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona - wymagana jest rejestracja.

Podczas konferencji zapewnione jest tłumaczenie symultaniczne pol-ang.

 

Rejestracja:

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko i nazwę firmy/instytucji można przesyłać do 18 listopada 2016 roku na adres: kontakt@reconomy.pl 

 

Zobacz program konferencji

 

Gospodarka obiegu zamkniętego (ang. circular economy) to koncepcja tworzenia wartości poprzez racjonalne wykorzystanie zasobów, recykling i ponowne wykorzystanie jak największej ilości odpadów. Jest to aktualny priorytet polityki gospodarczej Komisji Europejskiej na rok 2016.

 

Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju, Ambasada Szwecji
Partnerzy Główni: IKEA, Stena Recycling
Partnerzy Wspierający: Carlsberg Polska, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.