Jak zwykle podczas targów Plastpol w Kielcach będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w przetwórstwie tworzyw sztucznych dostarczanych na rynek przez firmę Plastigo (dawniej DospelPlastic).

Na targach 3 razy P. od Plastigo. Precyzja, Powtarzalność, Prędkość, czyli Venus/p z aplikacją IML.

W tym roku firma stawia wszystko na swojego najlepszego elektrycznego „konia”, czyli serię Zhafir Venus. Wtryskarka ta będzie bazą dla kompletnej linii do produkcji opakowań wykonanych z technologią IML. Produkcja odbywać się będzie w oparciu o Ve1900kN i osprzęt peryferyjny marki Shini, w tym chłodziarkę, podajnik, termostat, młynek i suszarkę.

Technologia IML będzie obsługiwana przez wieloosiowy manipulator Star Zxe-1000 2V, wyposażony w dwa pionowe ramiona. Uzupełnieniem automatyzacji będzie natomiast obrotowy magazyn etykiet, pozwalający na ciągła pracę bez konieczności zatrzymywania procesu produkcji nawet  podczas uzupełniania magazynku z etykietami.

Venus/p jest specjalnie dedykowana do precyzyjnego i szybkiego produkowania opakowań, zarówno spożywczych, medycznych, jak i w branży technicznej czy elektronicznej.
Seria VE/p jest spełnia wszystkie wymagania klientów względem stabilności, wydajności i ochrony środowiska. Dotyczy to zarówno obniżenia wagi wypraski, zużycia materiału i oszczędności energii, jak również stabilności procesu, powtarzalności, sterylności czy redukcji poziomu hałasu.

Co ważne, jak podaje przedstawiciel firmy, ma to być urządzenie specjalnej targowej cenie.
Więcej szczegółów znajdziecie na www.plastigo.pl
Źródło: ''