Wiedza i doświadczenie poszczególnych zakładów RPC Containers wynikające ze specjalizacji w projektowaniu, produkcji wieczek oraz etykietowaniu w formie (IML) odegrały zasadnicza role w odnowieniu opakowania do serii nawozów J. Arthur Bower’s, która sprzedawana jest teraz w trwałych plastikowych pojemnikach opracowanych z myślą o maksymalnej wygodzie i silnym wyeksponowaniu marki.

Produkowane przez firmę William Sinclair nawozy J. Arthur Bower’s tradycyjnie sprzedawano w opakowaniach kartonowych, ale producent pragnął zaoferować konsumentom lepszą ochronę produktu i większą wygodę. Zamykany pojemnik plastikowy uznano za idealne rozwiązanie, ponieważ zapewnia on konieczna ochronę przed wilgocią oraz wydłuża trwałość produktu. Jednocześnie firma William Sinclair postanowiła odnowić wizerunek marki za pomocą pomysłowych dwustronnych etykiet mających przemawiać do szerszego kręgu konsumentów, jak wyjaśniła przedstawicielka firmy, Fiona Carrington. „Profesjonalni ogrodnicy i entuzjaści znają specjalistyczną terminologię, która może być niezrozumiała dla „niedzielnych” ogrodników, więc każdy produkt w serii jest oznaczony dwiema nazwami, po jednej z każdej strony opakowania”.

O opracowanie rozwiązania poproszono RPC ze względu na wcześniejsza udaną współpracę tej firmy z William Sinclair przy wprowadzaniu innego produktu na rynek. Biuro projektów RPC Design Office opracowało formowany wtryskowo pojemnik i dwuczęściowe wieczko z wpadającego w oko żółtego polipropylenu w wersjach wagowych 1 i 3 kg. Etykiety wtapiane w formie (IML) maja kształt litery U, co ułatwia umieszczanie na nich dwóch różnych oznaczeń, a informacje o produkcie znajdują się na spodzie opakowania. W wieczku wytwarzanym przez RPC Containers Market Rasen umieszczony jest otwór ułatwiający nasypywanie nawozu, jak wyjaśnił dyrektor handlowy Ashley Salter. „Jest on zamykany dodatkowa pokrywka, chroniona paskiem gwarancyjnym. Po otwarciu pokrywkę można odgiąć do tylu i umocować we wgłębieniu w powierzchni wieczka, aby nie przeszkadzała w dozowaniu nawozu, a potem można je ponownie zamknąć”.
Źródło: ''