Amerykańska firma Askinosie Chocolate stosuje produkowaną przez Innovia Films biodegradowalną folię NatureFlex™ jako wewnętrzne opakowanie krótkich serii wysokiej jakości czekolad.

Amerykańska firma Askinosie Chocolate stosuje produkowaną przez Innovia Films biodegradowalną folię NatureFlex™ jako wewnętrzne opakowanie krótkich serii wysokiej jakości czekolad. Zlokalizowana w Springfield, Missouri, Askinosie Chocolate została założona w roku 2005 przez Shawna Askinosie, prawnika, który postanowił zostać wytwórcą czekolady. Shawn wykazał autentyczną pasję, poświęcenie i entuzjazm produkując czekoladę z najlepszej jakości ziarna kakowego o udokumentowanym pochodzeniu, dostarczanego z jednego źródła. Nie tylko charakteryzuje się ono wybornym smakiem, ale również pozyskiwane jest przed dostawców w sposób przyjazny środowisku i przysparza im dodatkowych korzyści, jako że firma Askinosie Chocolate płaci im stawki wyższe niż zakłada polityka Fair Trade i dzieli się z nimi zyskiem.

Uzasadniając wybór folii opakowaniowej NatureFlex™, Shawn powiedział: "Zdecydowaliśmy się stosować NatureFlex™ jako część opakowania naszych czekolad , ponieważ jest to materiał niemodyfikowany genetycznie, wyprodukowany na bazie celulozy i można go kompostować w warunkach domowych. Nasza firma wdraża zasadę tzwn. pionowej równowagi ekologicznej dotyczącą wszystkich etapów produkcji: od pozyskania surowca, czyli ziarna kakaowego, i dzielenia się zyskiem z plantatorami aż do momentu sprzedaży produktu końcowego. Zastosowanie folii NatureFlex™ jest kolejnym przykładem naszej troski o środowisko naturalne." Dostarczana przez Innovia Films folia NatureFlex™ drukowana jest przez Revere Group, Seattle. Tabliczki czekolady o wadze 85 g i 1 kg pakowane są w NatureFlex™ 120NVS. NatureFlex™NVS to folia o wysokim połysku , o podwyższonej przejrzystości i naturalnych właściwościach antystatycznych, a jej połowiczna przepuszczalność pary wodnej pozwala osiągnąć dobry efekt anti-mist (przeciwmgielny). Stanowi też dobrą barierę wobec gazów i aromatów. Zwiększona podatność na zadruk i kontrolowane własności poślizgowe ułatwiają stosowanie tej folii na maszynach. Najnowszy produkt Askinosie Chocolate, tabliczka 7g, również będzie pakowany w NatureFlex™.„Czekolada Askinosie opakowana w biodegradowalną, przezroczystą folię NatureFlex™ wyprodukowaną z surowców odnawialnych”

Wszystkie folie z grupy NatureFlex™ wytwarzane są na bazie celulozy pozyskiwanej z odnawialnej masy drzewnej i spełniają wymagania tak europejskich (EN13432) jak i amerykańskich (ASTM D6400) norm dotyczących opakowań kompostowalnych. Masa celulozowa dostarczana jest przez specjalnie prowadzone plantacje, zarządzane zgodnie z wszelkimi zasadami ekologii (normy FSC lub równoważne). Zawartość naturalnych surowców odnawialnych w foliach NatureFlex™ sięga zwykle 95% wagi materiału.

„NatureFlex™ to bardzo wszechstronna folia opakowaniowa”, mówi Malcolm Cohn, Dyrektor ds. Rynku Ameryki Pn i Płd. w Innovia Films, „Nie tylko jest to material biodegradowalny i kompostowalny, co przemawia do tych użytkowników, dla których liczy się środowisko, ale cechują go również niespotykane własności techniczne. Satysfakcję stanowi dla nas pomoc Askinosie Chocolate w uzyskaniu przewagi nad konkurencją dzięki dostosowaniu opakowania do pro-ekologicznej strategii marketingowej co w efekcie pozwoliło zaoferować odbiorcom materiał biodegradowalny, wykonany z naturalnych surowców i nienaruszający równowagi biologicznej.”

Innovia Films bierze udział w targach All Things Organic w Chicago, 27 – 29 kwietnia (stoisko 3975 w pawilonie A) oraz w targach Bioplastics in Packaging – Interpack 2008 w Duesseldorfie, 24 – 30 kwietnia (stoisko E15 w pawilone 7a).

Szczegółowe informacje o NatureFlex™: www.innoviafilms.com
Więcej informacji na temat Askinosie Chocolate na stronie www.askinosie.com

Innovia Films Ltd. jest jednym z czołowych producentów dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (Cellophane™), posiadającym zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii (miescowość Wigton, Cumbria), USA, Belgii i Australii.

Jako producent zajmuje wiodącą pozycję na rynku etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych jak również folii opakowaniowych powlekanych, do owijania, a także biodegradowalnych i kompostowalnych oferowanych pod marką NatureFlex™. Zatrudnia około 1400 pracowników na całym świecie (z tego 900 osób w zakładzie propdukcyjnym w Wigton, Cumbria).
Źródło: ''