Jelfa zakończyła I kwartał 17,52 mln zł jednostkowej straty netto. Rok wcześniej wynosiła ona 8,9 mln zł. Strata operacyjna wyniosła 15,75 mln zł wobec 8,98 mln zł w I kwartale ubiegłego roku. Przychody spółki spadły o 27 proc. do 36,09 mln zł.

Czynnikiem mogącym mieć wpływ na wyniki Spółki w najbliższym okresie jest mniejsza dynamika przyrostu rynku farmaceutycznego w I i w II kwartale br., niż to było zakładane – głosi informacja towarzysząca sprawozdaniu o wynikach kwartalnych Jelfy.

Jelfa to wiodący polski producent farmaceutyków. Firma wdraża sukcesywnie automatyzację produkcji. Coraz częściej kierowanie pracą urządzeń odbywa się wyłącznie z pulpitu sterującego. Taki system wykorzystywany jest m.in. na Wydziale Tabletek, gdzie dzięki linii do automatycznego pakowania drażetek w kubki plastikowe kontroluje się ich wagę, obecność ulotki i prawidłowość kodu kreskowego.

W Jelfie pracuje także jedna z kilku na świecie ekologiczna linia do pakowania. Umożliwia ona pakowanie preparatów w opakowania ulegające całkowitej biodegradacji.

Źródło: Jelfa
Źródło: ''

Komentarze

  • najnowocześniejsza

    i co z tego skoro trują przepiękną kotlinę jeleniogórską uzyskując parę technoligiczną z kotłowni węglowej i tej samej używają do ogrzewania fabryki ekologia? chyba pomyłka...