Firma Karl Knauer KG, producent opakowań z Biberach w Badenii, wykupił z początkiem lipca br. firmę HEPACK druck+verpackung GmbH, zlokalizowaną w Neuenstein koło Heilbronn. Karl Knauer KG, nabywając 75% udziałów, będzie właścicielem pakietu większościowego, pozostałe 25% zachowa w dalszym ciągu Peter Heim, dyrektor HEPACK GmbH. Dalszymi członkami zarządu w HEPACK zostali Richard Kammerer, Stefanie Wieckenberg i Joachim Würz.

Karl Knauer KG przejmuje większość udziałów w HEPACK druck+verpackung GmbH

HEPACK GmbH Neuenstein

 

W ramach własnej strategii wzrostu, zakup umożliwa grupie Karl Knauer znaczne poszerzenie własnych zdolności produkcyjnych i rozbudowę zakresu opakowań do żywności. Firma HEPACK zatrudnia około 100 pracowników i posiada bardzo nowoczesny park maszynowy oraz długoletnie doświadczenie w pakowaniu żywności, słodyczy i artykułów higienicznych. Dzięki inwestycji Karl Knauer KG zwiększy swój zasięg do trzech siedzib: w Biberach (Badenia), Pniewach i Neuensteinie koło Heilbronn. Na ten moment grupa Karl Knauer zatrudnia ogółem ponad 700 pracowników. W firmie HEPACK nie ma w planach żadnych zwolnień, w dalszym ciągu zatrudnieni w niej będą dotychczasowi pracownicy. Nie planuje się na razie także zmiany nazwy firmy.

Richard Kammerer, udziałowiec zarządzający firmą i rzecznik zarządu Karl Knauer KG, ciesząc się z udanego przejęcia, komentuje:

- „HEPACK to firma niezwykle szczupła, która produkuje opakowania do żywności o najwyższej jakości i po bardzo konkurencyjnej cenie. Firma Karl Knauer KG reprezentowana jest we wszystkich pozostałych branżach z szerokim portfelem produktów i od lat udowadnia swoją siłę innowacji – to oznacza doskonałe warunki do udanej wspólnej przyszłości!“

Stefanie Wieckenberg, będąca udziałowcem zarządzającym firmą Karl Knauer KG, uzupełnia:

- „Jeszcze przed kilkoma miesiącami byliśmy konkurentami na rynku obleganym przez konkurentów. Teraz możemy powiązać nasze kompetencje i wspólnie spoglądać na udaną przyszłość! Zakup firmy umożliwia powstanie cennego efektu synergii z pozytywnym wpływem na klientów i dostawców.“

 

HEPACK druck+verpackung GmbH to firma rodzinna założona w 1981 roku. „Expert in food packaging“ to motto firmy, która głównie pakuje żywność oraz słodycze i artykuły higieniczne. Firma zatrudnia obecnie w swojej siedzibie w Neuensteinie koło Heilbronn 100 pracowników.

 

Karl Knauer KG specjalizuje się w zakresie opakowań, materiałów reklamowych i opakowań na prezenty z kartonu, papy i papieru. Gdy chodzi o packaging, dzięki swojemu niezwykle szerokiemu programowi usług i produkcji, firma zaliczana jest do wiodących oferentów w dziale pudełek składanych. Klienci z całej Europy z branży artykułów markowych i usług serwisowych czerpią korzyści z różnorodności kompetencji firmy oraz z jakości jej produktów. W dialogu z klientem firma projektuje konstrukcje spełniające wszystkie ich wymagania – od ochrony, poprzez bezpieczeństwo, aż po atrakcyjną prezentację w punkcie sprzedaży. Karl Knauer oferuje specjalistyczne programy z najnowszymi technologiami opakunkowymi. Są to kosmetyki/pielęgnacja, farmacja/zdrowie, środowisko/natura, żywność/rolnictwo, piwo/napoje, dom/przemysł, karty blistrowe oraz budowa maszyn. Dodatkowo przeprowadzane są intensywne badania nad innowacjami mogącymi zaspokoić wymagania opakowań w przyszłości. Do głównych obszarów badań należą: smart packaging, convenience, bezpieczeństwo produkcji, zabezpieczenia przed fałszerstwami, technologie uszlachetniania wzgl. skuteczność i trwałość.

 

Karl Knauer & HEPACK


Karl Knauer & HEPACKŹródło: Karl Knauer