Firma TeBa będąca od 19 lat generalnym dostawcą ploterów firmy Mimaki, przedstawia nowy ploter wielkoformatowy z serii JV33 o szerokości 260cm.

Od czasu wprowadzenia w 2003 r wielkoformatowej drukarki JV3-250SP, stała się ona najlepiej sprzedającą maszyną na rynku reklamowym. Zdobywca nagrody EDP, seria JV33 zrobiła zawrotną karierę w swojej klasie już po roku od wprowadzenia jej na rynek.

Jako następcę JV3-250SP Mimaki wprowadza bardziej nowoczesny model drukarki wielkoformatowej JV33- 260.

Wielki format wymaga dokładnego prowadzenia mediów, zwłaszcza ciężkich roli i mediów. Nowy system AMF (automatic media feeder) dostępny w standardzie z ploterem JV33-260, zapewnia kontrolę napięcia mediów na całej szerokości 2,6m druku. Nawet drukując na mediach w ciężkich rolach do 100kg uzyskuje się super wysoką jakość wydruków.

Dodatkowo maszynę wyposażono w funkcję print assist do druku po obu stronach mediów. Umożliwia ona bezkrawędziowy druk podczas obustronnego druku na mediach transparentnych, który można oglądać bez podświetlenia w dzień lub z podświetleniem nocą, do produkcji bardzo nasyconych wydruków. Koszty druku można mocno zredukować dzięki zastosowaniu nowego systemu zasilania firmy Mimaki MBIS z 2 litrowymi zasobnikami.JV33-260 jest dostępna zarówno w wersji solwentowej jak i do atramentów na bazie wodnej (sublimacja, pigment, itp.) Specjalnie dla redukcji kosztów w druku sublimacyjnym firma Mimaki wprowadziła nowy atrament Sb52 do zastosowania w nowych 2l zasobnikach do systemu zasilania MBIS.

Cena nowej maszyny jest bardzo konkurencyjna.

Najważniejsze cechy plotera:

- Nowy system zasilania MBIS oferuje znaczne oszczędności kosztów atramentu (opcja).

- Funkcja Mimaki print assist do dwustronnego druku.

- Wysoką jakość druku zapewnia kontrola napięcia mediów i stabilizacja ich prowadzenia (AMF+zwijarka do ciężkich rolek) sprawdzające się nawet przy druku na ciężkich mediach lub długich rolkach.

- Mimaki UISS (Uninterrupted ink Supply System) system ciągłego zasilania do nieprzerwanej pracy dzięki automatycznej wymianie kartridży.

- Bardzo wysoka jakość druku nawet w szerokości 260cm dzięki zastosowaniu druku zmienną wielkością kropli i maksymalnej rozdzielczości do 1440dpi.

- Do wyboru 3 typy atramentów charakteryzujących się wysoką gęstością koloru do produkcji wydruków o nasyconych kolorach: atrament do sublimacji Sb52, atrament solwentowy SS21 i atrament eco-solwentowy ES3.

Po szczegółowe informacje o tej i innych nowościach zapraszamy Państwa na naszą stronę internetową www.teba.pl Źródło: Teba
Źródło: ''