Suwary S.A., znaczący na polskim rynku producent opakowań z tworzyw sztucznych i akcesoriów samochodowych, otrzymał dotację ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 w kwocie przekraczającej 1,496 mln zł, na uruchomienie zaawansowanej technologicznie linii do produkcji opakowań trójwarstwowych o pojemności do 30 litrów.

Suwary otrzymały 1,49 mln zł dotacji na wielowarstwowe opakowania specjalne
Całość inwestycji związanych z uruchomieniem produkcji tych opakowań wyniesie blisko 3,9 mln zł. Zgodnie z harmonogramem linia produkcyjna będzie uruchomiona w zakładzie Spółki w Pabianicach na początku III kwartału 2011 roku.

W ramach dofinansowanego projektu, Suwary zamierzają uruchomić produkcję trójwarstwowych innowacyjnych opakowań specjalnych, o jak najniższej masie, które będą dopuszczone również do stosowania materiałów niebezpiecznych. Będzie to nowatorskie rozwiązanie na rynku polskim, ponieważ pojemniki o takich właściwościach nie są produkowane w naszym kraju.

Uruchomienie produkcji pojemników wielowarstwowych trójwarstwowych o specjalnych właściwościach jest kolejnym elementem realizacji strategii rozwoju, dzięki której poziom EBITDA Suwary czterokrotnie wzrośnie do 2016 roku, w porównaniu z wynikiem osiągniętym na koniec 2009 roku.

Istotą projektu jest uruchomienie zaawansowanej technologicznie i nowatorskiej na rynku polskim linii produkcyjnej, która umożliwi produkcję nowego typu opakowań trójwarstwowych o specjalnych właściwościach. Suwary zamierzają wybrać technologię o wysokim stopniu innowacyjności, zarówno produktu jak i zastosowanych rozwiązań, co umożliwi nie tylko zachowanie dotychczasowych właściwości tych opakowań, ale również wprowadzenie nowych, ciekawych kształtów oraz zaprojektowanie unikalnego, spersonalizowanego dla każdego klienta wzornictwa. Ponadto wybór zaawansowanej technologicznie linii produkcyjnej przyczyni się do wzrostu efektywności Suwary, dzięki skróceniu czasu realizacji zamówień oraz oszczędności energii i materiałów.

„Pojemniki trójwarstwowe, które planujemy wprowadzić do produkcji to nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku, dzięki któremu zamierzamy zdobywać nowych kontrahentów i nowe rynki zbytu, zarówno w kraju jak i zagranicą. Jest to również kolejny etap realizacji przyjętej przez nas strategii rozwoju, dzięki której nasz wskaźnik EBITDA wzrośnie czterokrotnie do 2016 roku” – powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.

„Wprowadzenie innowacyjnych technologii to efekt doskonałej synergii pomiędzy Wentworth i spółką Suwary. Jestem przekonany, że Suwary, przy pełnym wykorzystaniu know-how jakim dysponuje jej udziałowiec, czyli spółka Wentworth, oraz dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju stanie się jednym z wiodących podmiotów na rynku opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce” – dodał Walter T. Kuskowski.


Źródło: ''